Slovensko spoznalo súperov v základnej skupine MS 2020

Organizátori budúcoročného svetového šampionátu v ľadovom hokeji zverejnili rozdelenie základných skupín. Vo švajčiarskom Lausanne sa slovenský národný tím predstaví v A-skupine, pričom jeho súpermi budú Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko, Dánsko, Bielorusko a Veľká Británia.

Proti Čechom, Švédom či Britom

V porovnaní s domácimi majstrovstvami sveta čaká na Slovákov pätica rovnakých súperov. Podľa papierových predpokladov by ich hlavným konkurentov v boji o štvrťfinále mali byť Nemci, ktorým v Košiciach podľahli tesne 2:3. Po ročnej prestávke sa fanúšikovia spod Tatier môžu tešiť na prestížne derby s Českom, duel s „exotickou“ Veľkou Britániou či Bieloruskom, ktoré v elitnej kategórii nahradilo hráčov Francúzska. Náročná bude konfrontácia so Švédskom, veď 11-násobných majstrov sme od roku 2003 zdolali na MS v hokeji iba raz.

V Klotene len s dvoma víťazstvami

Krajina „helvétskeho kríža“ naposledy hostila svetový šampionát v roku 2009. Podobne ako o rok skôr sa z titulu majstrov sveta tešili Rusi, ktorí zdolali Kanaďanov tesne 2:1. Slovenskému tímu šampionát nevyšiel, o čom svedčí konečné 10. miesto. Mužstvo pod vedením Jána Filca vyhralo iba dve stretnutia a zaznamenalo tiež historicky najvyššiu prehru s Českom 0:8. Vtedy sa slovenská reprezentácia predstavila v Klotene. Budúci rok ich čakajú súboje v Lausanne, pričom miestna Vaudoise aréna pojme 10-tisíc fanúšikov. Šampionát sa uskutoční v dňoch od 8. do 24. mája 2020.

Zloženie základných skupín MS v hokeji 2020:

A-skupina (Lausanne): Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko, SLOVENSKO, Dánsko, Bielorusko, Veľká Británia

B-skupina (Zürich): Rusko, Fínsko, USA, Švajčiarsko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan

Foto: Fotky&Foto