Proti Rusom pôjde o veľa

Ak chce naša reprezentácia dokázať, že má na účasť vo štvrťfinále, potrebuje napodobniť výborný výkon zo zápasu so Švédmi.  Rusi nepredviedli v posledných dvoch stretnutiach oslnivé výkony a ukazuje sa, že by mohli byť zraniteľní.

Sila ruského tímu je obrovská

V poslednom zápase sa Rusi tešili z tesného víťazstva nad Švajčiarmi. Helvéti ich však pomerne prekvapivo prestrieľali a zápas dokázali kontaktnými gólmi zakaždým zdramatizovať. Náš dnešný súper ich však ani raz nepustil do vedenia a víťazstvo si napriek streleckej prevahe súpera v tretej tretine ustrážil. Rovnako ako v zápase proti Čechom sa však v ruskej hre objavilo niekoľko nedostatkov. Náhle odstavenie trénera Znaroka mohlo po úspešnej olympijskej sezóne nechať na mužstve stopy.

Ofenzívne schopnosti ruskej „zbornej“ sú neobmedzené. Mená ako Datsyuk a Dadonov či mladšie tváre ako Gusev a Kaprizov, ktoré boli hlavnými postavami olympijského turnaja hovoria za všetko. V ďalších útokoch zastávajú pozície hráči nastupujúcej ruskej generácie ako Buchnevich či Mamin. Zaujímavé je aj zloženie obrany na čele so Zajcevom, ktorý je už oporou zadných radov Toronta. Otázna je organizácia hry a defenzívna úroveň mužstva.

Slovensko potrebuje body

Ak chceme bojovať o štvrťfinále, dnes musíme vyhrať minimálne za dva body. V prípade, že sa to nepodarí, naše oči sa musia upierať na duel Švajčiarka s Francúzskom. V aktuálnej situácií nie je čas na výhovorky, všetko máme vo vlastných rukách. Proti dnešnému súperovi sme v minulosti podali niekoľko výborných výkonov a ako jediný tím sme ich dokázali poraziť aj na olympiáde v Pjongčangu.

V poslednom dueli proti Švédom ukázala naša reprezentácia výkon najvyššej úrovne. V niektorých fázach hry sme boli lepším mužstvom a Švédi mohli vo viacerých prípadoch ďakovať najmä svojmu brankárovi. Výborný výkon podala prvá formácia, ktorá sa postarala o dva góly. Excelovala aj obrana na čele s Marekom Ďalogom. Potešiteľné je aj oživenie druhej formácie, ktorá sa konečne dostávala do dobrých príležitostí.

Dnes o 16:15 držme našim hokejistom palce.