Premiérové víťazstvo na šampionáte

Po neštastnej prehre s Čechmitragickom výkone proti Švajčiarom sme nastúpili proti Rakúsku. Jedine výhra v tomto stretnutí nám mohla zachovať nádej na prípadné štvrťfinále.

Rakúsko – Slovensko 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly a asistencie: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 42. Schneider (Raffl)  – 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy,Feherváry), 29. Jaroš (Feherváry), 60. Krištof

Najlepší hráči zápasu: Patrick Spannring – Christián Jaroš

Zostava Slovenska: Rybár (Godla) – Sekera (C), Čajkovský, Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Jánošík, Grman – Jurčo, Krištof, Nagy (A) – Hovorka, Bakoš, Haščák – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Kudrna, Marcinko

Zostava Rakúska: Starkbaum (Madlener) – Schumnig, Unterweger, S. Ulmer, Viveiros, Schlacher, Heinrich, Peter, Altmann – Schneider, Ganahl (A), Hundertpfund (C) – Lebler (A), M. Raffl, Hofer – Haudum, Zwerger, Komarek – Rauchenwald, Obrist, Spannring

Aj keď sme od našich hokejistov čakali výraznú zmenu hry v porovnaní s nedeľňajším duelom proti Švajčiarom, do zápasu sme vstúpili veľmi zle. Už v druhej minúte Rakúšania viedli po chybe Andreja Sekeru a nešťastnom odraze za Rybárov chrbát. O tri minúty sme však zaváhanie napravili, keď sa po rýchlom prechode do pásma konečne presadil Marcel Hasčák. Na konci tretiny zaujal skrat Jurča, ktorý zbytočne odplácal a prekazil našu presilovku.

Začiatok druhého dejstva sa hral vo formáte štyroch proti štyrom bez výraznejších príležitostí. Bezprostredne po návrate z trestnej lavice sa po Nagyovom prenechaní trafil Jurčo a odčinil tak zaváhanie zo záveru prvej tretiny. O šesť minút neskôr strieľal od modrej Christián Jaroš a aj so šťastím dosiahol tretí úspešný zásah nášho tímu.

Vstup do tretej tretiny pripomínal úvod zápasu. Po dvoch minútach sa presne trafil Schneider a poriadne znervóznil našich hokejistov. K dispozícií sme dostali niekoľko presiloviek, ale ani v jednej sme si nevypracovali súvislý tlak a až na dobrú príležitosť Graňáka, ani vážnejšiu šancu. Pred koncom zahrozil strelou spomedzi kruhov Riveiros, ale Rybár vytlačil puk na konštrukciu bránky. Našich upokojil až Michal Krištof, ktorý umne nastrelil puk pred bránkovisko a Rakúšania si ho zrazili do vlastnej opustenej bránky.

Našich hokejistov čaká deň voľna a vo štvrtok sa už predstavia proti Francúzom. Ak si chcú zachovať štvrťfinálové nádeje, potrebujú ďalšie víťazstvo.

Foto: Fotky&Foto