Dobrý výkon napokon stačil iba na bod

Po zápasoch, ktoré sme museli vyhrať, ak sme si chceli zachovať nádej na štvrťfinále, dnes sme nastúpili proti úradujúcim majstrom sveta a superfavoritovi zo Švédska. V takomto zápase sme mohli iba prekvapiť, čo sa nám sčasti aj podarilo.

Slovensko – Švédsko 3:4pp (1:2, 1:1,1:0,0:1)

Góly a asistencie: 10. Jurčo (Grman, Krištof), 36. Ďaloga (Nagy, Jaroš), 46. Nagy (Krištof, Čajkovský) – 15. Everberg (Klingberg, Lidnholm), 18. Backlund (Nyquist, Gustafsson), 24. de La Rose (Wikstrand, Kempe), 65. Zibanejad (Rakell, Klingberg)

Najlepší hráči zápasu: Patrik Rybár – Adam Larsson

Zostava Slovenska:  Rybár (Čiliak) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Nagy, Krištof, Jurčo – Haščák, Hovorka, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Zostava Francúzska: Hellberg (Nilsson) – A. Larsson, Ekman-Larsson,  Klingberg , Lindholm, Wikstrand,  Gustafsson – Rakell, Zibanejad, Janmark – Pettersson, Backlund, Nyquist – Everberg, Larsson, Pääjärvi – Kempe, de La Rose,  Andersson.

Už prvá tretina predznačila, že v zápase by sme nemuseli byť iba fackovacím panákom. Švédi síce mali v úvode prevahu a brankára Rybára zasypali strelami, ale do vedenia išli naši, keď sa za bránou uvoľnil Krištof, poslal prihrávku na modrú Grmanovi, ktorého nahodenie usmernil za Hellbergov chrbát Jurčo. Švédi prepli na vyšší rýchlostný stupeň a v krátkom čase sa postupne trafili Everberg a Backlund.

Druhú tretinu sme začali presilovou hrou, ale vážnejšiu šancu sme si nevypracovali. Naopak, o dve minúty neskôr sa presne trafil z prvej de La Rose a poslal „tri korunky“ už do dvojgólového vedenia. Naši sa však nevzdali, ubránili presilovku Švédov a navyše vo vlastnom oslabení aj skórovali, keď popri mantineli zrýchlil Ďaloga a vymietol pavučinu Hellbergovej bránky.

Do tretieho dejstva sme nastúpili s nádejou na vyrovnanie. Predviedli sme výborný výkon a po tom ako sa po výbornej prihrávke Krištofa chladnokrvne trafil Ladislav Nagy, sme boli minimálne vyrovnaným a v niektorých fázach aj lepším tímom zápasu. Švédov však viackrát podržal Hellberg a zápas tak dospel do predĺženia. V ňom sa hra prelievala zo strany na stranu a obe mužstvá si vypracovali po dve vážnejšie príležitosti. O všetkom rozhodlo vylúčenie Ďalogu a následný vlastný gól od korčule kapitána Andreja Sekeru.

Slováci však predviedli výborný výkon a o to viac nás môžu mrzieť premárnené úvodné súboje šampionátu. Najbližšie sa naši hokejisti predstavia v pondelok proti ďalšiemu favoritovi z Ruska. Aj v tomto zápase potrebujeme minimálne bodovať.

Foto: Fotky&Foto