Dnes ďalší zápas o prípadné štvrťfinále

Podobne ako v utorňajšom dueli s Rakúskom, aj dnes hrá náš tím o zachovanie štvrťfinálovej nádeje. Po úvodných nevydarených dueloch už nemôžeme proti slabším súperom zaváhať. Napriek tomu však pôjde o náročnú úlohu.

Slováci v lepšej nálade

Po utorkovom vydretom víťazstve proti naším západným susedom sa nálada v našom tíme určite zlepšila. Začali sme veľmi zle, keď už po dvoch minútach si dal vlastný gól náš kapitán Andrej Sekera. Naši však nespanikárili a o niekoľko minút vyrovnal po peknej kombinácií Haščák. V druhej tretine sme zásahmi Jurča a Jaroša strhli víťazstvo na svoju stranu. Rakúsko zápas zdramatizovalo, ale v rozhodujúcich okamihoch nás podržal brankár Rybár.

Vo výbornom svetle sa ukazujú najmä mladí hráči na čele s Jarošom, Krištofom či Fehervárym. Dobré výkony podáva aj prvý útok v zložení Nagy-Krištof-Jurčo. V poslednom zápase potešil aj výkon popradskej formácie, ktorá je dobre vyvážená a príkladne bojuje o každý puk. Veľkým sklamaním sú však ostatné dva útoky, ktoré sa nedokážu natrvalo usadiť v pásme a majú veľké problémy so systematickým prechodom cez modrú čiaru.

Francúzi s očakávanými výsledkami

Hokejisti z krajiny galského kohúta zatiaľ nastúpili na tri duely skupinovej fázy. Proti favoritom z Ruska a Švédska nestrelili ani gól a inkasovali v súčte 11. Proti najslabšiemu tímu skupiny, Bielorusku, dosiahli pohodlné víťazstvo 6:2. Práve s francúzskou reprezentáciou sme odohrali asi najvydarenejší prípravný duel. Tí však v príprave neoslnili a okrem druhého zápasu na Slovensku, porazili už len Dánov.

Najväčšou hviezdou i dosiaľ najproduktívnejším hráčom je kapitán tímu Stephane Da Costa. Ten má za sebou výbornú sezónu vo švajčiarskej lige s takmer bodom na zápas. Francúzi hrajú zámorským štýlom, rýchlo a bez zbytočných prihrávok. Už dlhé roky majú prepracované presilovky, ktoré celú sezónu trénujú takmer rovnakí hráči.

O 16:15 držme palce naším hokejistom.

Foto: Fotky&Foto