Zaskočia Slováci fínskeho favorita?

Slovenských hokejistov dnes o 19:15 v petrohradskej hale Jubilejnyj čaká ďalší pokus o oživenie nádejí na postup do štvrťfinále tohtoročných majstrovstiev sveta. Šiestym súperom našich reprezentantov bude reprezentácia Fínska na čele s vychádzajúcou hviezdou svetového hokeja Patrikom Lainem.

Proti Kanade to nevyšlo, Slováci musia bojovať ďalej

Slováci mali sľubný vstup do turnaja, keď v úvodných dvoch zápasoch proti Maďarsku a Francúzsku predviedli dobré výkony, za ktoré boli odmenení šiestimi bodmi do tabuľky. Následne však akoby do tábora našej reprezentácie prišlo uspokojenie a nasledovali dve nečakané zaváhania proti Nemecku a Bielorusku. V zápase proti Nemecku sme rýchlo viedli 1:0, no to bolo z našej strany všetko. V ďalšom priebehu zápasu sme päťkrát inkasovali a z ľadu sme odchádzali s debaklom 1:5. Azda ešte viac nečakaná však bola porážka od Bieloruska. Proti tomuto súperovi nám dokonca nestačilo ani dvojgólové vedenie po dvoch tretinách. Vinou tretej tretiny ako zo zlého sna sa Slovensko razom ocitlo v situácii, kedy musí o postup do najlepšej osmičky zabojovať proti favoritom skupiny. Včera proti Kanade však naši reprezentanti nemali žiadnu šancu a podľahli jej vysoko 0:5. Zdeno Cíger dnes opäť nebude môcť počítať s trojicou zranených Michal Sersen, Andrej Šťastný, Tomáš Hrnka.

Mladučký Laine ťahá Fínov za vysneným titulom

Fínski hokejisti zatiaľ základnou skupinou tohtoročných majstrovstiev sveta prechádzajú ako nôž maslom, keď doposiaľ nestratili ani jediný bod. Všetko sa to začalo vysokým víťazstvom 6:2 nad Bieloruskom v prvom zápase. Nasledoval suverénny triumf 5:1 v súboji s Nemeckom. Podľa očakávania zatiaľ najväčšie problémy mali reprezentanti krajiny tisícich jazier v zápase s USA. Svojho veľkého rivala však napokon zdolali 3:2, keď víťazný gól strelil na začiatku tretej tretiny Leo Komarov. Aj výkon „na pol plynu“ stačil zverencom Kariho Jalonena na triumf 3:0 nad nováčikom z Maďarska. No a včera Suomi najmä vďaka skvelo zvládnutej druhej tretine pokorili Francúzsko 3:1. Stredobodom pozornosti v tíme Fínska je zatiaľ jednoznačne ešte len 18-ročný mladík Patrik Laine. Jeden z favoritov na prvý výber tohtoročného draftu NHL je najproduktívnejším hráčom svojho mužstva, keď doposiaľ nazbieral deväť kanadských bodov za päť gólov a štyri asistencie. Ak chcú mať naši hokejisti v dnešnom zápase akú-takú šancu na úspech, budú si musieť dávať pozor na disciplínu, keďže Fíni doposiaľ využili takmer 35% svojich početných výhod.

Stavte si na tento zápas na Tipsport.sk »

Aktuálne kurzy: 1 – 8.90, X – 7.40, 2 – 1.25