Základné skupiny na MS v hokeji U20 2016

Máme sa na čo tešiť! Základné skupiny sľubujú veľmi zaujímavé zápasy.

Skupina A
Kanada, Dánsko, Švédsko, Švajčiarsko, USA

Skupina B
Bielorusko, Česko, Fínsko, Rusko, SLOVENSKO

Herný systém

V dvoch základných skupinách si zahrá päť tímov systémom každý s každým. Za víťazstvo v riadnom hracom čase sa tímu pripíšu do tabuľky tri body. V prípade, že sa zápas skončí remízou nasleduje päťminútové predĺženie, v ktorom sa rozhodne o tom, kto získa 2 body a 1 bod. Ak sa nerozhodne ani v pridanom čase, budú rozhodovať samostatné nájazdy, po tri na každej strane.

Z oboch skupín postúpia do štvrťfinále štyri mužstvá. Konkrétne štvrťfinálové dvojice určí tzv. krížový systém. Víťazi skupín si zmerajú sily so štvrtými tímami z opačných skupín, druhé mužstvá hrajú s tretími, Piate tímy hrajú o udržanie sa v elitnej skupine na dva víťazné zápasy.

V play off sa v prípade nerozhodného výsledku predlžuje po základnej hracej dobe nie päť, ale 10 minút. Vo finále môžeme byť svedkami až 20-minútové predĺženia. Až potom nasledujú samostatné nájazdy.

Foto: ©Thomas Oswald/fotky&foto