Zabudnite na hazardné hry a radšej si zahrajte s kamošmi hokej

Hazardné hry určite nie sú tým správnym spôsobom ako tráviť svoj voľný čas. Mnohých láka vidina veľkej výhry, zbohatnutia, no vo väčšine prípadov sa hráč dočká len veľkého sklamania, frustrácie a bohužiaľ aj závislosti.

Medzi hazardné hry samozrejme patrí aj stávkovanie športových zápasov, no jedným dychom treba dodať, že pri tipovaní si tipujúci sám vyberá pravdepodobnosť svojej výhry. V prípade hracieho automatu závisí osud vášho úspechu len na náhode. Podobne je na tom aj hra blackjack. Ešte väčším problémom však je to, že väčšina hráčov si nevie povedať dosť. Známa múdrosť hovorí, že v najlepšom treba prestať – pri hazardných hrách to ale mnohokrát neplatí. Pokiaľ sa hráčovi darí chce získať ešte viac. V opačnom prípade chce stratené peniaze okamžite naspäť, no neuvedomuje si riziko ďalšej prehry. Oba spôsoby vedú k hodinám stráveným hrami na hracích automatoch, čo ma za následok vytvorenie závislosti. Od nej sa už veľmi ťažko dokážu ľudia odtrhnúť, a tak prichádzajú nielen o peniaze, ale aj o rodinu a priateľov.

Hokej ako príjemné spestrenie dňa

Našťastie, nie každý potrebuje hazardné hry k životu. Svoj voľný čas je možné tráviť aj oveľa príjemnejšími spôsobmi. Počas zimných mesiacov patrí k obľúbeným zábavám lyžovanie a tiež korčuľovanie, ktoré úzko súvisí aj s ľadovým hokejom. Ten je na Slovensku športom číslo 1 a najmä počas olympijských hier či majstrovstiev sveta celá krajina žije hokejom. Mladí chlapci často snívajú o tom, že by mohli byť ako Šatan, Hossa, Gáborík, Chára alebo Halák. Pre dospelých je hokej výborným relaxom a spestrením všedného dňa. Každému určite prospeje aj pobyt na čerstvom vzduchu, a preto vám namiesto hazardných hier odporúčame radšej takúto formu voľného času.

Foto: ©artemegorov/Fotky&Foto