Vytúžené dánske štvrťfinále si vybojovali favorizovaní Rusi

Slovenskí hokejisti do 20 rokov jedinečnú šancu nevyužili. Prípadným víťazstvom nad Ruskom si mohli zabezpečiť dobrú východiskovú pozíciu vo štvrťfinále, no opäť doplatili na svoju streleckú mizériu. Favoritovi stretnutia napokon podľahli 2:0.

Rusko – Slovensko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 30. Gurianov (Kvartaľnov, P. Karnauchov), 50. Trenin (Urakov, Beľajev).

Zostava Ruska: Samsonov (Krasotkin) – Sidorov, Rykov (A), Kudako, Sergačov, Zborovskij, Voronkov, Dronov – Kaprizov (C), Polunin, M. Vorobjov – Kvartaľnov (A), P. Karnauchov, Gurianov – Urakov, Rubcov, Trenin – Beľajev, Alexejev.

Zostava Slovenska: Tomek (Húska) – Fehérváry, Černák (C), Mich. Roman, Hatala (A), Bodák, Grman, Košecký, Hain – Hecl, Sádecký, Pataky – Andrisík, Struška, Oško – Bondra (A), Studenič, Ružička – Sloboda, Mil. Roman, Lešťan.

Rozhodcovia: Rohatsch (GER), Šir (CZE) – Kohlmüller (GER), Vaoosten (CAN).

Slovenskí hokejisti už pred dnešným zápasom vedeli, že si na MSJ 2017 zahrajú vo štvrťfinále. V zápase s Ruskom tak mohli hrať uvoľnene a pokúsiť sa o menšiu novoročnú senzáciu. Zverenci Valeriho Bragina vstúpili do zápasu veľmi aktívne a už po desiatich sekundách mohli vyhrávať. Kirill Kaprizov sa preštrikoval našou defenzívou, no bekhendom našťastie mieril len do žrde. Ten istý hráč na konci tretej minúty dostal puk za chrbát Mateja Tomeka, no gól kvôli hre vysokou hokejkou platiť nemohol. Slovenskí hokejisti ustáli prvotný tlak súpera a v ďalšom priebehu prvej tretiny sa osmelili aj smerom dopredu. Iľja Samsonov musel niekoľkokrát zasahovať, no potvrdil, že patrí medzi najlepších brankárov turnaja. Hokejisti spod Tatier sa v prvej tretine držali a prežili aj oslabenie pri vylúčení Adama Ružičku. Aktivitou hýrila najmä prvá útočná formácia ruskej zbornej, ale v úvodnom dejstve sme gól nevideli.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani v druhej tretine. Zverenci Ernesta Bokroša sa ojedinele dostávali k streleckým pokusom a prím hrali najmä Rusi. Tí mohli otvoriť skóre v 28. minúte, no po strele Michaila Vorobjova opäť zvonila žrď našej brány. Tlak zbornej sa stupňoval a po faule Mareka Slobodou sme opäť museli ísť do štyroch. Tentokrát už Rusi početnú výhodu dokázali zužitkovať a ujali sa tesného vedenia. Po nepresnej strele od modrej čiary sa puk odrazil späť do nášho bránkoviska a Denis Gurianov v polovici zápasu pohotovou dorážkou prekonal Mateja Tomeka. O pár sekúnd neskôr sa Miloš Roman v strednom pásme nepríjemne zrazil s Pavelom Karnaukhovom, no našťastie sa to zaobišlo bez zranenia. V 34. minúte sme hrali opäť v oslabení, keď na lavici hanby sedel pre zmenu Michal Roman. Rusi však gólovú poistku nepridali, a tak bol zápas pred záverečnou tretinou ešte otvorený.

Slovensko vstúpilo do tretieho dejstva aktívne. Do nádejnej streleckej pozície sa dostal Filip Lešťan, no bohužiaľ minul priestor ruskej brány. Následne mali naši reprezentanti výhodu presilovej hry, ale vytúžený vyrovnajúci gól nestrelil. Naopak, desať minút pred koncom dosiahli Rusi upokojujúci gól. Kirill Urakov parádnou prihrávkou spoza brány našiel nestráženého Jakova Trenina a ten z tesnej blízkosti prekonal Mateja Tomeka. Slováci sa už na záverečný tlak nezmohli, a tak po ofenzívne slabšom výkone prehrali 2:0. Tento výsledkom je pre našich hráčov ešte lichotivý. Rusi v zápase totiž rozohrali poriadnu zvonkohru a až štyrikrát opečiatkovali žrď Tomekovej brány. Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásený Iľja Samsonov a Filip Lešťan. V dôležitom zápase tak uspelo Rusko a vo štvrťfinále ho čaká prijateľný súper v podobe Dánska. Naopak, naši reprezentanti opäť po roku zabojujú o semifinálovú miestenku s výberom Švédska.

Foto: fotky&foto

Vytúžené dánske štvrťfinále si vybojovali favorizovaní Rusi
Ohodnoťte článok
Zdielať článok na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *