Vladimír Vůjtek vyškrtol z nominácie ďalšie dve mená

Reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek dnes vyradil z kádra slovenskej hokejovej reprezentácie ďalších dvoch hráčov. Na blížiacich sa MS 2015 si nezahrá obranca Lady Togliatti Peter Pohradský, a takisto o možnosť reprezentovať Slovensko prišiel počas včerajšieho zápasu s Bieloruskom aj center Tomáš Marcinko.

Neúčasť Petra Podhradského na MS je pomerne prekvapujúca. Skúsený 35-ročný obranca sa v nominácii reprezentačných trénerov objavoval pomerne často, no tento rok si na svoje konto piatu účasť na MS nepripíše. Rodák z Bratislavy debutoval na svetovom šampionáte v roku 2000, kde získal ako člen výberu Jána Filca striebornú medailu. V doterajšej kariére odohral v drese s dvojkrížom na hrudi 102 zápasov, v ktorých dokázal skórovať 10-krát.

Na majstrovstvách sveta si zrejme nezahrá ani útočník českých Pardubíc – Tomáš Marcinko. Košický rodák utrpel vo včerajšom zápase s Bieloruskom otras mozgu, a zápas tak ani nedohral. Okamžite putoval do košickej nemocnice, kde sa nechcené predpovede bohužiaľ potvrdili. Web HockeySlovakia.sk. potvrdil, že Marcinko utrpel otras mozgu, a keďže sa v jeho prípade jednalo už o druhý otras hlavy v krátkom časovom úseku, s najväčšou pravdepodobnosťou sa na MS nepredstaví.

Po tom ako sa Florida nedostala do play off kanadsko-americkej NHL, priletel na Slovensko už aj slovenský útočník Tomáš Kopecký. Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu u svojho zamestnávateľa úspešne zvládol výstupné testy a už v utorok sa pripojí k tímu Vladimíra Vůjtka. „S Floridou sme nepostúpili do play off a tak som vôbec neváhal nad možnosťou štartovať na majstrovstvách sveta. Verím, že s chalanmi sa nám bude v Ostrave dariť a urobíme slovenským fanúšikom radosť,“ vyjadril sa Tomáš Kopecký pre Nový Čas.

Účasť na majstrovstvách sveta, v prípade Zdena Cháru stále ostáva pod rúškom tajomstva. Optimizmom po rozhovore s Chárom nehýril ani generálny manažér slovenského tímu Otto Sýkora. „So Zdenom sme telefonovali v stredu a oznámil nám, že je zranený. Nič však nie je definitívne stratené, keďže sme sa dohodli, že si zavoláme ešte v druhej polovici budúceho týždňa,“ povedal Sýkora pre web hockeyslovakia.sk

Foto: ©Dmitry Grushin/fotky&foto