Usporiadateľom 81. MS v hokeji v roku 2017 bude Nemecko a Francúzsko

V máji 2017 sa hokejoví fanúšikovia z celého sveta stretnú v Nemecku a Francúzsku, ktoré spoločne organizujú majstrovstvá sveta v hokeji. Minulý rok (2013) sa o tom rozhodlo na výročnom kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie v Štokholme. Nemci spolu s Francúzmi získali 63 hlasov a ich protikandidáti Dánsko s Lotyšskom len 45.

Turnaj sa odohrá v dvoch mestách:

  • v Paríži na štadióne Palais omnisports de Paris-Bercy s kapacitou 15 000,
  • v Kolíne nad Rýnom v aréne Lanxess Arena s kapacitou 18 500 (foto na titulke).

Ako sme už z predchádzajúcich ročníkov zvyknutí, v jednotlivých mestách sa odohrajú zápasy základných skupín a taktiež štvrťfinálové duely. Semifinálové zápasy, finálový zápas a zápas o tretie miesto sa odohrajú v Kolíne nad Rýnom, keďže Nemecko je vedené ako hlavný organizátor majstrovstiev.

Obe usporiadateľské krajiny sú nadšené z tejto príležitosti a ukázali to už na MS 2014, na ktorom francúzski aj nemeckí hokejisti mali na prilbách nalepený jednoduchý nápis „2017“. Vlastnú propagáciu teda zbytočne neodkladali.

Foto: wikipedia.org, autor – Hans Peter Schaefer –> Hps-poll

Usporiadateľom 81. MS v hokeji v roku 2017 bude Nemecko a Francúzsko
Ohodnoťte článok
Zdielať článok na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *