TOP 5 – najkrajšie góly slovenskej reprezentácie

Pozrite si 5 najkrajších gólov našich hokejistov. Spravili sme výnimku a v zozname sú aj góly zo ZOH. Pohodlne sa usaďte a kochajte sa šikovnosťou slovenských hokejistov.

5. Marián Gáborík (MS 2007)

Na tento gól si možno nie všetci pamätajú, no rozhodne patrí medzi tie najkrajšie, ktoré slovenská reprezentácia zaznamenala. Bolo to v zápase základnej skupiny proti Nemecku, na MS 2007, ktoré sa odohrali v Rusku. Po nádhernej kombinácii s Majom Hossom zvyšoval Gáborík už na 4:1 v náš prospech. Napokon sme v tomto zápase uspeli v pomere 5:1. V turnaji sme nakoniec vypadli v štvrťfinále po prehre so Švédmi.

4. Marián Gáborík (ZOH 2006)

Rýchlosť akú Majo Gáborík dokáže presvišťať okolo obrancov je udivujúca. Presvedčili sa o tom aj ruskí hokejisti na ZOH 2006 v Turíne. Išlo o prvé vystúpenie našich na olympijskom turnaji a hneď dokázali zvíťaziť. Pol minúty pred koncom zápasu zvyšoval v úniku Majo na konečných 5:3 pre výber Slovenska. V skupine sme sa napokon umiestnili na prvom mieste, no v štvrťfinále nás už vyradili Česi.

3. Miro Šatan (MS 2012)

Gól, ktorý ešte stále máme v pamäti. Na MS 2012 vo Fínsku a Švédsku sme sa po famóznych výkonoch dostali do semifinále, kde na nás čakali naši odvekí rivali z Česka. Zápas to bol vyrovnaný, no potom po Handzušovom krásnom vypichnutí puku sa Miro Šatan dostal do úniku, ukázal svoje majstrovstvo a nasmeroval slovenský tím na cestu do finále. V ňom sme už síce podľahli neohrozeným Rusom, no medaila je medaila.

2. Pavol Demitra (ZOH 2010)

Nezabudnuteľný gól v podaní nezabudnuteľnej hokejovej legendy. V základnej skupine ZOH 2010 vo Vancouveri sa nám podarilo poraziť silných Rusov 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci nájazd premenil famóznym spôsobom Paľo Demitra. Odštartoval tak sériu skvelých výkonov našej reprezentácie, na ktorú aj napriek konečnému 4. miestu bolo hrdé celé Slovensko.

1. Peter Bondra (MS 2002)

Najdôležitejší gól slovenskej hokejovej histórie. Dodnes spôsobuje zimomriavky. Peťo Bondra, ktorý počas turnaja MS 2002 vo Švédsku nedával toľko gólov ako sa od neho čakalo, si ten najdôležitejší odložil na finále. Po prihrávke Žiga Pálffyho rozhodol presne 100 sekúnd pred koncom tretej tretiny o zlatých medailách pre Slovensko.

Foto na titulke: www.hockeyslovakia.sk

TOP 5 – najkrajšie góly slovenskej reprezentácie
Ohodnoťte článok
Zdielať článok na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *