TOP 5 – najkrajšie brankárske zákroky Slovákov na MS v hokeji

Úspešnosť hokejového tímu nezávisí len od množstva strelených gólov, ale aj od výkonu brankára, ktorý by mal byť za každých okolností oporou. Slovenskí fanúšikovia vedia, že na to, aby sme na svetovom šampionáte uhrali dobrý výsledok bezpodmienečne potrebujeme stabilný brankársky výkon. Našťastie naša krajina produkuje vynikajúcich brankárov, ktorí sa môžu vyrovnať aj svetovej elite.

5. Ján Laco (2012)

Pomerne neznámy brankár sa stal hrdinom. Jano Laco v roku 2012 prvý krát ukázal, že v reprezentácii vie aj vypľuť dušu. V prvej tretine zápasu proti USA predviedol skvelý zákrok a udržal Slovákov vo vedení.

4. Ján Laco (2014)

V zápase základnej skupiny majstrovstiev sveta 2014 v Minsku proti Taliansku sa vo veľkom štýle predviedol, našu bránku strážiaci, Jano Laco. Aj vďaka jeho vynikajúcim zákrokom naši chlapci dokázali zvíťaziť 4:1 a udržať si tak aspoň teoretickú šancu na postup zo skupiny. Napokon sa to však nepodarilo, keďže Francúzi hrali v životnej forme a predbehli nás.

3. Ján Laco (2014)

Opäť skvelý Ján Laco. Tak ako v roku 2012 keď sme boli strieborní, aj v tomto roku bol výraznou oporou nášho výberu. Bohužiaľ to nestačilo. V zápase proti Nórsku sa však Janovi podaril bravúrny zákrok hokejkou, vďaka ktorému nepustil Nórov do vedenia.

2. Peter Budaj (2008)

Peter Budaj toho síce v reprezentácii až tak veľa neodchytal, no keď dostal príležitosť, nesklamal. Svoje nesporné kvality, vďaka ktorým chytá v NHL, ukázal aj na svetovom šampionáte 2008 v kanadských mestách Québec a Halifax. Pozrite sa ako za chrbtom zblokoval puk smerujúci do bránky. Fínsko nás aj napriek výbornému výkonu Budaja porazilo pomerom 3:2 a naši tak do osemfinálovej skupiny nepostúpili.

1. Ján Lašák (2002)

Jeden z najznámejších zákrokov slovenskej hokejovej histórie. Dodnes si všetci fanúšikovia pamätajú na chvíľu keď sa akoby zastavil čas. V semifinále šampionátu v roku 2002 sme v predĺžení bojovali s húževnatými Švédmi. Nad vodou nás držal Jano Lašák a obzvlášť jeho zákrok lapačkou, ktorým zastavil švédsku strelu do prázdnej bránky stojí za zopakovanie.