Súboj o tretie miesto zvládli lepšie Američania

Zápas dvoch sklamaných semifinalistov sa niesol vo veľmi vlažnom tempe a ani jeden z tímov to s nasadením nepreháňal. USA však ukázalo väčšiu vôľu zvíťaziť a dosiahlo na bronzové medaily. Kanada je po finálovom hetriku tentoraz bez cenného kovu.

USA – Kanada 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie:  27. Kreider (DeBrincat , D. Larkin), 54. Bonino (Kane), 58.  Lee (McAvoy), 59.  Kreider  – 39.  Vlasic (Horvat, Turris)

Zostava Kanady: Kuemper (McElhinney) – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, Murray, Nurse, Chabot – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Schenn (A) – Beauvillier, Barzal, O’Reilly (A) – Horvat, Turris, Pageau – Jost, Bailey, Dubois – Eberle

Zostava USA:Kinkaid (Darling) – Martinez, McAvoy, Butcher, Murphy (A), Pionk, Jensen, Hughes – DeBrincat, White, Kane (C) – Gaudreau, Bonino, Atkinson – Kreider, Larkin (A), Lee – Milano, Coleman, Ryan – Thompson

Prvá tretina dokonale odrážala motiváciu sklamaných semifinalistov. Jediným cieľom oboch mužstiev bol zisk zlatej medaily. Všetko ostatné je brané ako neúspech. Ani jeden tím nehral vzadu zodpovedne a nepreháňal to ani s ofenzívnou snahou. A aj keď si obaja vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, všetky zneškodnili muži v maskách.

Druhé dejstvo začalo v podobnom duchu. Američania však boli aktívnejší, čo im prinieslo dve presilové hry. V tej druhej spravil obrovskú chybu Connor McDavid, ktorému ušiel puk, čo výborne využil Chris Kreider, ktorý pekným blafákom prekonal gólmana Kanady. V ďalšom priebehu sme videli niekoľko príležitosti, ale gólom sa skončila až strela Vlasica na konci tretiny, ktorou vyrovnal stav.

K poslednej tretine na šampionáte pristúpili mužstvá, najmä v obrannom pásme, oveľa zodpovednejšie. Súpera nepúšťali do vyložených príležitostí a čakali na vhodnú chvíľu zápas rozhodnúť. Tá prišla v 54. minúte, keď puk dorazil do odkrytej bránky Nick Bonino. Kanada následne zapla na vyšší prevodový stupeň a výsledkom bola čistá šanca O`Reillyho, ktorý však trafil len obrancu. Zisk cenného kovu nakoniec spečatili strelami do prázdnej bránky Anders Lee a Chris Kreider.

Foto: Fotky&Foto