Štvrťfinálovú miestenku nám zaistia len tri body

Ďalšia šanca už nepríde! Slovenskí hokejoví reprezentanti už o pár hodín nastúpia na svoj posledný zápas v základnej B-skupine tohtoročných majstrovstiev sveta. Ich súperom bude výber USA, ktorý je zároveň ich konkurentom v boji o postup do play off. Ak chce Slovensko pomýšľať na postup, musí zvíťaziť v riadnom hracom čase.

Hendricks: Nedáme vám šancu

Spojené štáty americké pricestovali do Petrohradu s pomerne mladým tímom. Najväčšími hviezdami sú nepochybne hráči ako Auston Matthews či Dylan Larkin. Práve oni mali najväčší podiel na tom, že ešte do nedeľného popoludnia mal výber trénera Johna Hynesa postupové karty vo svojich rukách. Hoci v zápasoch s Kanadou a Fínskom Američania prehrali, bez problémov zdolali Bielorusko, Maďarsko i Francúzsko. Zlom nastal až v zápase s Nemeckom, ktorý prehrali gólom z poslednej minúty 2:3. Gól Korbiniana Holzera znamená, že k postupovej definitíve potrebujú USA získať v zápase so Slovenskom aspoň bod. Na pôde majstrovstiev sveta sa Američania stretli s našou reprezentáciou celkovo osemkrát, no v troch prípadoch nebodovali. USA sa v Rusku môžu spoliehať na výbornú hru v presilovkách, keď doposiaľ využili každú štvrtú početnú prevahu. Pred kľúčovým zápasom si Američania veria a ústami svojho kapitána Matta Hedricksa našim jednoznačne odkázali, že im nedajú žiadnu šancu.

Vyhlasujeme konkurz na reprezentačného strelca

Slovenský tím sa na MS topí v problémoch, no vďaka nemeckej pomoci je napriek štyrom prehrám stále v hre o postup. Zverenci Zdena Cígera majú na svojom konte len šesť bodov za víťazstva nad Maďarskom a Francúzskom. Pokiaľ však získajú proti USA všetky tri body, postúpia do štvrťfinále po dvojročnej prestávke. Počas uplynulého víkendu nastúpilo Slovensko proti favoritom skupiny – Kanade a Fínsku. Treba však priznať, že si takmer neškrtlo. Oba duely prehralo vysoko 5:0 a na svetovom šampionáte nestrelilo gól už viac ako sedem tretín. Slovenskí reprezentanti sa trápia v presilovkách (2/23) a v efektivite streľby sú až na trinástom mieste. Tento fakt určite bude chcieť zmeniť aj Tomáš Jurčo, ktorý je s piatimi bodmi našim najproduktívnejším hráčom. Navyše, mužstvo výrazne sužujú zranenia. Na turnaji už skončili Tomáš Hrnka, Michal Sersen, Andrej Šťastný a včerajší tréning vynechal aj Marek Viedenský. V rozhodujúcom zápase sa postaví do brány opäť Július Hudáček, ktorého úspešnosť zákrokov je len na hranici 87%.

Stavte si na tento zápas na Tipsport.sk »

Aktuálne kurzy: 1 – 1.53, X – 5.60, 2 – 4.70