Slovensko odštartuje šampionát proti Talianom

Včera sa odohrali prvé zápasy 81. Majstrovstiev sveta v hokeji. Dnes sa na kolínskom ľade konečne predstavia aj naši hokejisti. Nastúpime proti tímu Talianska, ktorý je považovaný za najväčšieho outsidera šampionátu.

Stavte si na tento zápas na Tipsport.sk »

Aktuálne kurzy: 1 – 1.25, X – 7.10, 2 – 9.60
Zaujalo ma: prvý gól v čase 00:00-09:59 – 2.00

Slováci v Kolíne bez hviezd

Súčasný káder slovenskej hokejovej reprezentácie vyvolal mnoho reakcií, keďže v ňom po prvýkrát v histórií chýbajú hráči zámorskej NHL. O dôvodoch neúčasti sa popísalo v posledných dňoch mnoho, ale v súčasnosti už  nie je na podobné debaty priestor. Hokejisti z Európy majú šancu dokázať, že sa môžu porovnávať s mužstvami aj na tej najvyššej úrovni. Najsilnejšou stránkou našich musí byť sila kolektívu, zodpovedný tímový výkon a potom môžeme pomýšľať na dobré výsledky.

Čo sa týka zostavy, na brankárskom poste nás topánka tlačí najmenej. Máme k dispozícií dvoch vyrovnaných brankárov, ktorí svoje kvality predviedli aj v príprave. Svedčí o tom aj najlepšia defenzíva čo sa týka počtu inkasovaných gólov v Euro Hockey Challenge. Okrem brankárov, to však má na svedomí aj skvelá defenzívna činnosť. Práve obrana je našou ďalšou silnou stránkou. V zadných radoch máme k dispozícií pomerne dobrý mix skúseností a dravosti. Slabinou je jednoznačne ofenzíva, v príprave sme dali málo gólov a nedokázali sme nájsť prvý útok, na ktorý by sme sa dokázali ohľadom produktivity spoľahnúť.

Taliani môžu iba prekvapiť

Talianska nominácia neoplýva veľkými menami, ide o nováčika elitnej kategórie a hlavným cieľom bude záchrana. Ak by sa to Talianom podarilo, išlo by z ich strany o obrovský úspech.   V príprave prehrali všetky zápasy. Ten posledný si zahrali proti USA, pre ktorých to bol jediný prípravný duel. Američania zvíťazili celkom jednoznačne 2:5. Ostatné stretnutia odohrali Taliani proti tímom druhého sledu, ako Slovinsko, Kazachstan, alebo Rakúsko.

Jednotkou v bránkovisku bude pravdepodobne Andreas Bernard, ktorý chytá vo fínskej lige za Assat Pori. Bernard odchytal väčšinu zápasov svojho tímu vo fínskej lige a dosiahol úspešnosť na úrovni 92,5 %. Čo sa týka obranných radov, najväčšou hviezdou bude Thomas Larkin, ktorý v tejto sezóne pôsobil v KHL v záhrebskom Medveščáku. Ročník nakoniec dohral v nemeckej najvyššej súťaži. Ostatní obrancovia sú po väčšine z domácej súťaže. Rovnaké je to aj v útoku, kostra je tvorená hráčmi HC Bolzano, doplnená niekoľkými legionármi zo Švajčiarska.

Potrebujeme úspešný vstup

Naši hokejisti potrebujú na začiatok zvýšiť sebavedomie, hlavne čo sa týka ofenzívy. Taliani by mohli byť ideálnym súperom. Disponujú však zohratým tímom a skvelým brankárom, preto našim držme palce.

Foto: Fotky&Foto