Slovensko má veľký záujem usporiadať hokejové majstrovstvá sveta 2019

Skvelá správa. Slovensko sa oficiálne uchádza o usporiadanie MS v hokeji 2019. Okrem Slovákov do 1. septembra podali prihlášku o usporiadanie aj Švajčiari. O tom, kde sa budú konať hokejové majstrovstvá v roku 2019 sa rozhodne na kongrese IIHF v máji 2015 v Prahe.

„Naša prihláška už odišla do sídla Medzinárodnej hokejovej federácie, budeme bojovať o šampionát so Švajčiarskom. Zatiaľ sme podali prihlášku ako krajina, nešpecifikovali sme mestá. Toto budeme musieť urobiť po 1. januári 2015, keď sa bude finišovať so všetkými prezentáciami a projektmi v kandidačnom procese,“ informoval prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček.

Hokej je na Slovensku top šport a preto by bolo skvelé, keby sme opäť hostili tak krásny šampionát. Švajčiarsko je zdatný protivník, ale šance máme veľké.

Chcete, aby boli MS opäť na Slovensku?

Foto: ©examphotos/fotky&foto