Slovensko favorita neprekvapilo a po statočnom výkone cestuje domov

Naši hokejisti nastúpili tretí rok po sebe na štvrťfinálový duel proti Švédom. Predviedli síce defenzívne oduševnený výkon, ale na útočné výpady im už nezostali sily. Švédi tak zaslúžene postupujú do bojov o medaily.

Švédsko – Slovensko 3:2 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie: 21. Lundestrom (Soderlund), 27.Zetterlund, 51. Lundestrom (Soderlund, Steen) – 38. Bodák (Čacho, Buček), 52. Bodák (Kelemen)

Zostava Slovenska: Durný (Hrenák) – Hedera, Korenčík, Bodák (C), Ivan, Fehérváry (A), Zeleňák, Matejovič, Fereta – Smolka, Kelemen, Kundrik – Krivošík, Tamáši, M. Roman – Buček, Studenič, Ružička – Čacho (A), Liška, Solenský

Zostava Švédska: Gustavsson (Larsson) – Liljegren, Moverare(A), Dahlin, Brannstrom, Lindstrom, Sellgren, Hogberg –Petterson, Nylander(A), Andersson(C)-Karlstrom, Lindstrom, Zetterlund – Soderlund, Lundestrom, Steen –Gustafsson, Davidson, Jonsson Fjallby– Boqvist

Rozhodovali: A.Garon, M. Nikolic – W. Hancock, J. Ondracek

Prvá tretina štvrťfinálového duelu začala vo vysokom tempe. Naši hokejisti sa Švédov nezľakli a od začiatku s nimi dokázali držať krok. Už pod dvoch minútach dostal trest za podrazenie Martin Feherváry. V našom oslabení sme sa však mohli dostať do vedenia, keď Smolka nastrelil tyčku Gustavssonovej brány. Na druhej strane odpovedal rovnakou mincou Petterson. Počas celého prvého dejstva sme Švédov držali na dištanc a nepúšťali sme ich do vyložených šancí. Na súperovej polovici sme sa však presadiť nedokázali

Druhú tretinu sme v porovnaní s prvou začali katastrofálne. Už po deviatich sekundách sme inkasovali po presnom zásahu Lundestroma, ktorý využil chybnú rozohrávku našej obrany. Inkasovaným gólom sme sa nenechali rozhodiť a pokračovali sme v aktívnom dostupovaní súpera. Žiadne veľké príležitosti sme si však ani nevypracovali. Po náznaku šance v podaní Ružičku sme inkasovali druhý gól po peknom sóle Zetterlunda. Hluchú fázu oboch tímov prerušilo až vylúčenie Dahlina. Naši hrali presilovku katastrofálne a nedokázali sa ani usadiť v útočnom pásme. Kapitán Bodák však namieril presne okolo Gustavssonovej lapačky s zaznamenal náš prvý gól.

Slovenským mladíkom sa otvorila cesta k vyrovnaniu hneď v úvode tretieho dejstva. Na trestnú išiel najskôr Lundestrom a o 15 sekúnd aj Soderlund. Naši ale takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov nevyužili. O osem minút neskôr ich tretia formácia Švédov opäť potrestala a odskočila znova o dva góly. Necelých osem minút pred koncom kapitán Bodák ešte zdramatizoval záver stretnutia. Našim však na vyrovnanie chýbali sily. Švédi nás vďaka svojej aktivite nepustili ani do záverečného tlaku a postup si ustrážili. Slovensko teda na turnaji končí na konečnom siedmom mieste a o jednu priečku tak vylepšilo výsledok z minulého roka.

Foto: Fotky&Foto