Slovensko dnes proti Nemcom, fanúšikovia dúfajú v obrat k lepšiemu

Prvé dve tretiny včerajšieho zápasu s Dánmi boli ďalším dielom ságy s názvom Utrpenie slovenského hokejového fanúšika. Z agónie nás vytrhlo až tretie dejstvo, keď naši hokejisti predviedli konečne výkon hodný šampionátu.

Stavte si na tento zápas na Tipsport.sk »

Aktuálne kurzy: 1 – 1.86, X – 4.45, 2 – 3.54
Zaujalo ma: Výhra Slovenska – 3.54

Slovensko potrebuje bodovať

Aj napriek zisku troch bodov, nemáme stále istotu záchrany. Taliani hrajú posledný zápas proti Dánom, ktorý tento rok nemôžu vypadnúť. Náš tím teda potrebuje v nasledujúcich zápasoch aspoň bodovať. Ako najschodnejšia cesta sa javí duel proti Nemecku. To však nebude vôbec jednoduché. V prvých zápasoch proti Taliansku a Lotyšsku sme podali skutočne slabé výkony a až včerajšia tretia tretina nám vliala nádej, že dnes by sme už mohli konečne odohrať duel na úrovni Majstrovstiev sveta. Včera nám v prvých dvoch tretinách chýbala okrem hokejovej kvality aj túžba po víťazstve a dva dánske góly z prečíslení zas svedčia o zodpovednosti v defenzíve.

Tréneri hlásia ďalšie zmeny v zostave. Týkajú sa najmä útočných formácií. V bráne dostane príležitosť Július Hudáček, ktorý v závere zápasu s Dánmi predviedol dva výborné zákroky a udržal nás v hre. Obrana zostáva nezmenená. Z útoku vypadli kvôli zdravotným problémom Dávid Skokan a Jakub Suja. Nezmenený ostal len útok Miklík- Haščák- Bližňák. Libor Hudáček nastúpi s kapitánom Draveckým a Pavlom Skalickým. Sparťania zas s Tomášom Hrnkom. Andrej Šťastný dostane na krídla Bystričanov Ziga a Matoušeka.

Nemci v rozporuplnej situácií

Domáca krajina začala šampionát zápasmi s najväčšími favoritmi. Najskôr prekvapujúco porazili USA, potom však prehrali so Švédmi aj s Rusmi. V týchto zápasoch inkasovali až trinásť gólov, pričom dali len päť. Podľa vyhlásení trénera Marca Sturma však majú našliapnuté do štvrťfinále a proti Slovákom chcú naplno bodovať.

Tieto plány im môžu prekaziť absencie kľúčových hráčov. V priebehu posledného zápasu sa totiž zranila najväčšia hviezda tímu Tobias Rieder, ktorý si už na šampionáte nezahrá. Nenastúpi ani hrdina, ktorý rozhodol duel s Američanmi. Patrick Hager dostal dištanc za zákrok na Sergeja Mozyakina v pondelkovom zápase proti Rusom. Nemci sa spoliehajú na brankára zámorskej NHL Thomasa Greissa a dvojicu skúsených obrancov Denisa Seidenberga a Christiana Erhoffa. Lídrom ofenzívy by  mali byť, pri spomínaných absenciach, Philip Gogulla alebo Dominik Kahun.

Znovu nás čaká ťažký súper

Kvalita našich súperov sa zvyšuje s pribúdajúcimi zápasmi. Nemci budú navyše poháňaní zaplnenou halou. Dúfame, že naši hokejisti dokážu nadviazať na tretiu tretinu včerajšieho duelu a konečne zvíťazíme aj v riadnom hracom čase.

Fotky&Foto