Slovensko definitívne prišlo pred MS o Ladislava Nagya

Reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek má opäť hlavu v smútku. Po tom, čo sa na MS v Česku nemôžu zúčastniť kvôli zraneniu Andrej Sekera a Zdeno Chára, postihol rovnaký osud aj útočníka Ladislava Nagya. Hráča Slovana Bratislava vyradilo z hry svalové zranenie stehna, ktoré si privodil v záverečnej fáze prípravy pred svetovým šampionátom.

O zdravotných problémoch Ladislava Nagya sa začalo hovoriť po prvom z dvojice prípravných zápasov, ktoré slovenská hokejová reprezentácia odohrala v lotyšskej Rige. V spomínanom stretnutí si v prvej tretine košický rodák natiahol sval a v poslednej časti hry bol dokonca nepríjemne zasiahnutý hokejkou súpera práve do bolestivého miesta. Spočiatku to ale nevyzeralo byť vážne. Situácia sa začala kryštalizovať včera, keď tréner národného mužstva povolal do tímu útočníka Štefana Ružičku. O zdravotnom stave Ladislava Nagya dnes prehovoril tímový lekár Ján Grauzel.

„Vyšetrenia u Laca Nagya preukázali, že rozsah poškodenia svalu v oblasti stehna je taký, že mu neumožní pokračovať na majstrovstvách sveta. Predpokladaná doba liečenia je štyri týždne, čiže nezasiahne už do prípravy a ani do šampionátu,“ smutne skonštatoval na dnešnom reprezentačnom zraze Ján Grauzel.

Následne ale reprezentačný lekár uviedol, že všetci ostatní hráči sú zdravotne v poriadku, a takisto sa zlepšil aj stav najužitočnejšieho hráča švédskej SHL ligy Júliusa Hudáčka, ktorý mal problémy s chrbtom.

Po Lukášovi Cingeľovi, Andrejovi Sekerovi a Zdenovi Chárovi tak Slovensko prišlo o ďalšieho kľúčového hráča. Ladislav Nagy sa na MS predstavil 6-krát a v roku 2002 sa stal v švédskom Göteborgu majstrom sveta. O rok neskôr pridal do svojej zbierky aj bronz z fínskych Helsiniek. Celkovo odohral na svetových šampionátoch 39 zápasov, v ktorých nastrieľal 15 gólov a pridal ďalších 12 asistencií. Vladimíra Vůjtka tak potešil aspoň Marián Gáborík, ktorý už včera dorazil na Slovensko a dnes sa pripojil k tímu. Po zranení Nagya sa tak najväčšie nádeje vkladajú práve do útočníka Los Angeles Kings – ten by mal byť streleckým lídrom nášho tímu.

Zraneného Ladislava Nagya tak na MS v Česku nahradí útočník Štefan Ružička, ktorý záver sezóny strávil v českom Třinci. V drese „oceliarov“ sa prebojoval až do finále, kde ale so svojim tímom nestačil na Litvínov, ktorý získal historicky prvý majstrovský titul. Slovákovi to v play off príliš nepadalo, a tak sa na jeho hlavu strhla pomerne veľká vlna kritiky. Slovenskí fanúšikovia ale dúfajú, že si dôležité góly odložil rodák z Nitry na vrchol sezóny, ktorý už o 3 dni štartuje v Prahe a Ostrave.

Foto: ©Dmitry Grushin/fotky&foto