Slovenskí mladíci sú na kľúčový zápas dokonale pripravení

Cieľom slovenských hokejistov na MSJ 2017 je postup do štvrťfinále. Pre naplnenie tejto misie ale dnes v noci potrebujú zdolať Lotyšsko, ktoré bude našim tretím súperom v základnej skupine. Úvodné buly je naplánované o 1:30 SEČ.

Proti zámorským veľmociam vynikli najmä brankári

Slovenskí hokejisti majú na šampionáte v kolónke bodov nulu. Zatiaľ však čelili snáď najväčším favoritom na zisk zlatých medailí. V dvoch zápasoch inkasovali desať gólov, no vzhľadom na vysoký počet striel zámorských mužstiev musíme vyzdvihnúť výkony brankárov. Adam Húska i Matej Tomek predviedli kvalitné výkony a úspešnosť zákrokov majú okolo 90%. V prvom zápase s Kanadou boli naši reprezentanti ustráchaní, ale v druhom stretnutí to bolo oveľa lepšie. Favorizovaných Američanov dokázali zatlačiť najmä v presilových hrách, z ktorých aj raz skórovali. Ernest Bokroš už pred začiatkom turnaja predpokladal, že kľúčový bude práve zápas s Lotyšskom. „Máme dokonale zmapovaného každého jedného lotyšského hráča, kde hrá, s kým hrá a jeho produktivitu,“ vyjadril sa reprezentačný tréner nášho mužstva. Najproduktívnejší hráčom Slovenska je zatiaľ Boris Sádecky, ktorý asistoval pri oboch góloch krajiny spod Tatier.

Kameňom úrazu by mala byť slabá defenzíva

Hokejisti Lotyšska vedia, že ak dnes nevyhrajú, budú opäť bojovať len o záchranu. Na rozdiel od nášho tímu majú na konte už tri prehry, keď prehrali postupne s USA, Ruskom a Kanadou. V týchto zápasoch dostali až 25 gólov, teda v priemere inkasujú viac ako osem gólov na zápas. Lotyšskí brankári podávajú podpriemerné výkony a ani jeden z nich nemá úspešnosť zákrokov aspoň na hranici 80%. V dnešnom zápase sa na ich hre môže prejaviť aj únava, keďže len pred pár hodinami si zmerali sily s domácim výberom. Tomu podľahli vysoko 2:10, pričom až tri góly inkasovali v početnom oslabení. Najlepším strelcom tímu je Renars Krastenbergs, ktorý dosiahol polovicu lotyšských gólov. Veľkou útočnou zbraňou je aj Rudolfs Balcers. Tento hráč pôsobí v zámorskej WHL lige a s 20 gólmi je najlepším európskym strelcom súťaže. Vo vzájomných zápasoch so Slovenskom sa pobaltskej krajine absolútne nedarí. Posledné štyri zápasy prehrala a ani v jednom prípade to nebolo len o jeden gól.

Foto: fotky&foto