Slovenská derniéra za neúspešným šampionátom

Slovenskí hokejisti ukončia svoje vystúpenie na 81. majstrovstvách sveta zápasom proti silnému Švédsku. Našťastie, do tohto duelu nebudú vstupovať s nožom na krku. Definitívne sa o našu záchranu postaralo Dánsko, ktoré len pred pár hodinami zdolalo Taliansko tesne 2:0.

Dánska pomoc prišla v správny čas

Výber Zdena Cígera neodohral dobrý šampionát a myslím si, že všetci hráči budú šťastní, keď sa ich trápenie skončí. Naši reprezentanti najmä v útočnej fáze často pôsobili bezzubým dojmom. V šiestich zápasoch strelili chudobných desať gólov, čo je porovnateľné číslo s krajinami ako Nórsko či Bielorusko. V zápasoch sme zaostávali najmä korčuliarsky a favorizované celky si s nami robili čo chceli. Rusi nám uštedrili tenisového kanára a aj prehra s USA 1:6 by sa skôr hodila na tenisové kurty.

Slovákom hrozilo vypadnutie, ale napokon budú hrať v elitnej kategórií aj na budúci rok. Vďačiť za to môžu Dánom, ktorí si zachovali svoju športovú hrdosť, nevypustili zápas s Talianskom a vyhrali 2:0. Slovensko tak skončí v kolínskej skupine na siedmom mieste a nič na tom nezmení ani zápas so Švédskom. Z hľadiska štatistík sme na tom katastrofálne. Sme najviac vylučovaným tímom na turnaji, máme tretie najhoršie oslabenia, štvrté najslabšie presilovky a úspešnosť našich brankárov je len na úrovni 85,45%.

Stavte si na tento zápas na Tipsport.sk »

Aktuálne kurzy: 1 – 1.11, X – 12.50, 2 – 21.00
Zaujalo ma: Slovensko nedá gól – 3.00

Severanov prišlo posilniť aj trio z NHL

Švédsky výber má úplne iné problémy ako ten náš. Účasť vo štvrťfinále má jasnú, no ešte si môže vylepšiť svoju pozíciu. Momentálne je na treťom mieste tabuľky so ziskom 13 bodov a na druhé USA stráca len dva body. Zverenci trénera Rikarda Grönborga neuspeli len proti favoritom skupiny, keď po nájazdoch prehrali s Ruskom a tesne podľahli aj spomínaným Američanom. Švédsko je typickým turnajovým mužstvom a rozhodne jeho výkony budú ešte gradovať.

Po vypadnutí z NHL posilnili mužstvo také osobnosti ako Henrik Lundqvist, Nicklas Bäckström či mladý Oscar Lindberg. Tri korunky sa trošku trápia v presilových hrách, keď dokázali využiť len 3 z 18 početných výhod. Najproduktívnejším hráčom je len 21-ročný William Nylander. Syn slávneho otca nadväzuje na vydarenú sezónu z Toronta a na svojom konte má 9 bodov za štyri góly a päť prihrávok. So slovenským tímom sa Švédi príliš často na MS v hokeji nestretávajú. Naposledy nás zdolali pred troma rokmi v ostravskej ČEZ Aréne 3:1, no z nášho tímu si na tento duel pamätá len kvinteto hráčov.