Slováci zvládli aj druhý zápas, Francúzov porazili 5:1

Druhým súperom Slovenska na tohtoročných majstrovstvách sveta v Rusku bola reprezentácia Francúzska. Naši hráči napriek rýchlemu inkasovanému gólu tento duel zvládli a Les Blues zdolali štvorgólovým rozdielom 5:1.

Francúzsko – Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 2. Perret (Beron) – 4. Sekera (L. Hudáček, Viedenský), 14. Graňák (Dravecký, Lušňák), 35. Bakoš (Meszároš, Sersen), 36. L. Hudáček (Viedenský, Jurčo), 58. Jaroš (Viedenský, Jurčo)

Francúzsko: Huet (41. Hardy) – Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Janil, Raux, Dieude Fauvel – Fleury, Bellemare, Desrosiers – Y. Treille, Meunier, Perret – S. Treille, Bertrand, Bozon – Claireaux, Ritz, Lamperier – da Costa

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Sersen, Meszároš, Sekera, Marinčin, Mikuš, Graňák, Švarný, Jaroš – Réway, Daňo, Bakoš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Bartánus, Marcinko – Lušňák, Šťastný, Hrnka

Rozhodovali: Björk (SWE), Gebei (HUN) – Lazarev (RUS), Ritter (USA)

Najlepší hráči: Damien Raux – Július Hudáček

Slovenskí hokejisti začali svoj druhý zápas na svetovom šampionáte v Rusku aktívne, keď takmer celú prvú minútu strávili v útočnom pásme. Potom však prišla chyba Martina Marinčina, ktorému na útočnej modrej čiare preskočil puk hokejku, Jordann Perret sa dostal do samostatného úniku a so šťastím prekonal Júliusa Hudáčka v našej bránke – 1:0. Odpoveď našich reprezentantov však prišla takmer okamžite, keď Libor Hudáček našiel na modrej čiare Andreja Sekeru, a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:1. V 14. minúte sa hralo so štyrmi hráčmi na oboch stranách. Tento pomer hráčov na ľade sme dokázali premeniť na vedúci gól, keď sa krásnou strelou z vrcholu kruhov na vhadzovanie presadil náš najskúsenejší hráč Dominik Graňák – 1:2. Azda najväčšou šancou Francúzov okrem streleného gólu v prvej tretine bola tvrdá strela Pierrea Edouarda Bellemara z 18. minúty, s ktorou si však Július Hudáček poradil.

Prostredná časť hry sa začala v opatrnejšom tempe. V 23. minúte prišiel faul Dominika Graňáka a presilovka Francúzov. Tí ju nezahrali zle, no využiť sa im ju nepodarilo. Krátko po jej skončení vystihol Marek Viedenský chybu v rozohrávke súpera, spolu s Tomášom Jurčom sa dostali do prečíslenia dvoch na jedného, no útočníkovi Detroitu Red Wings puk úplne nesadol. V 29. minúte si naši reprezentanti dokázali v skrátenej početnej prevahe menší tlak, keď sa v šanciach ocitli tak Libor Hudáček ako aj Tomáš Jurčo. V nasledujúcich momentoch sa hral veľmi ofenzívny hokej a skórovať mohli aj Francúzi. Konkrétne sa v dobrých streleckých pozíciách ocitli Damien Fleury a o pár minút neskôr aj Tim Bozon. V 35. minúte sa Slovensko dočkalo prvej využitej presilovej hry na tomto turnaji, keď sa dorážkou vlastnej strely presadil Martin Bakoš – 1:3. O 48 sekúnd neskôr už bol rozdiel trojgólový. Libor Hudáček si stiahol puk z ľavej strany na os ihriska a Cristobalovi Huetovi v bránke Francúzska nedal žiadnu šancu – 1:4.

Do tretej tretiny nastúpili Francúzi do bránky s Florianom Hardym a Slováci už bez Marka Daňa, ktorý si v priebehu tej predchádzajúcej natiahol slabiny a zo zápasu musel odstúpiť. Posledná časť hry sa rovnako ako tá predchádzajúca začala v pokojnejšom tempe. Vzruch však následne priniesli šance Libora Hudáčka na jednej a a Damiena Fleuryho na druhej strane. Tempo hry sa stupňovalo, no ani jedno z mužstiev si nedokázalo vytvoriť väčšiu príležitosť. Za zmienku stoja možno strelecké pokusy Dominika Graňáka a Michala Sersena z 53. minúty. V závere zápasu mali ešte Francúzi k dispozícii presilovú hru, keď bol už tretí raz v tomto stretnutí vylúčený Christián Jaroš. Tú však nevyužili a prišiel trest. Okamžite po návrate nášho obrancu na ľad Francúzi prepadli na útočnej modrej a Slováci predviedli prečíslenie ako z veľkej knihy. Marek Viedenský posunul puk Tomášovi Jurčovi, ktorý nezištne našiel Christiána Jaroša, a ten dal veľmi peknú bodku za týmto stretnutím – 1:5. Slováci tak majú po dvoch zápasoch na svojom konte 6 bodov a skóre 9:2. Ďalší zápas naši reprezentanti odohrajú v utorok proti Nemecku.