Slováci v nájazdovej lotérii opäť neúspešní

Slovenskí hokejisti odohrali na svetovom šampionáte už štvrtý duel. Mali ho síce výborne rozbehnutý, no ani dvojgólové vedenie im v zápase s Nemeckom nestačilo. Hrdinom duelu sa stal Dominik Kahun.

Slovensko – Nemecko 2:3 sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 10. Matoušek (Zigo, Šedivý), 22. L. Hudáček (Čajkovský) – 37. Reimer (Ehrhoff, Kahun), 37. Ehliz (D. Seidenberg, Müller), rozhodujúci nájazd Kahun.

Rozhodovali: Stefan Fonselius (FIN), Brett Iverson (CAN) – Rene Jensen (DEN), Judson Ritter (USA).

Najlepší hráči zápasu: Peter Čerešňák (SVK) – Frederik Tiffels (GER).

Zostava Slovenska: J. Hudáček (J. Laco) – Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný.

Zostava Nemecka: Greiss (A) (10. Aus den Birken) – D. Seidenberg, Müller (C), Reul, Ehrhoff, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Reimer, Ehliz, Tiffels – Macek, Y. Seidenberg, Kahun – Plachta, Fauser (A), Wolf – Kink, Schütz, Gogulla.

Slovenskí hokejisti nastúpili v mierne odlišnej zostave ako vo včerajšom dueli. Tréneri poprehadzovali útočné formácie a tiež museli reagovať na zranenie Dávida Skokana. Začali sme ale sebavedomo a Nemci sa v úvodnej časti dostali len k piatim strelám na bránu. Prvú šancu mal Andrej Šťastný, no strelou z medzi kruhov trafil len brankára Thomasa Greissa. Ten inkasoval ako prvý, keď ho bejzbalovým spôsobom prekonal v 10. minúte Tomáš Matoušek. Celú situáciu ešte musel odobriť videorozhodca, no premiérový zásah čerstvému majstrovi Slovenska už nikto nezobral. Slováci pokračovali v dobrom výkone aj ďalej. Obrovskú šancu mal o pár sekúnd neskôr Marcel Haščák, ale z tesnej blízkosti trafil len ľavú žrď brány. Po faule Petra Čerešňáka sme sa museli brániť nemeckej presilovke. Nemci ale pôsobili bezradne a jedinú šancu si vytvorili v poslednej minúte prvej časti. Felix Schütz ušiel našim obrancom, postupoval sám na Júliusa Hudáčka, ale ten si ustrážil čisté konto.

Druhá tretina sa začala približne so štvrťhodinovým oneskorením. Hracia plocha nebola dostatočne pripravená, a tak museli opäť úradovať rolby. Do prostrednej časti sme vstúpili fantasticky a dokázali sme zdvojnásobiť vedenie. Libor Hudáček vystrelil z takmer nulového uhla a prekonal Dannyho Ausa den Birkena, ktorý po úvodnom góle nahradil Thomasa Greissa v nemeckej bráne. Slovensko bolo na koni, mohlo pridať aj tretí gól, ale Andrej Kudrna v prečíslení minul bránu. Následne prevzali iniciatívu do svojich rúk domáci. Vytvárali si šance a pri vylúčení Andreja Šťastného znížili svoje manko. Z ľavého kruhu na vhadzovanie z prvej vystrelil Patrick Reimer a prekonal nášho brankára. Bohužiaľ, ani sme sa nestihli spamätať z prvého úderu a už bolo vyrovnané. O 27 sekúnd neskôr dostal veľa priestoru Yasin Ehliz a bekhendovou strelou namieril medzi nohy Júliusa Hudáčka. Napriek tomu sme po dvoch tretinách mohli viesť, no zakončenie Lukáša Cingeľa skončilo len na ľavej žrdi.

Úvod tretej tretiny bol zviazaný taktikou. Obe mužstvá si uvedomovali, že ďalší gól môže veľa napovedať o víťazovi zápasu. Za prvých desať minút dokonca Nemci nevyslali na našu bránu ani jedinú strelu. Hra sa síce presúvala z jednej strany na druhú, ale gólových šancí bolo ako šafránu. Prvú väčšiu šancu mal v 52. minúte Felix Schütz, ale podobne ako na konci prvej tretiny neuspel. O niečo aktívnejší boli Nemci, naši sa skôr sústredili na udržanie aspoň bodu. Rozhodujúci gól v riadnom hracom čase nepadol, a tak si Slovensko tretíkrát na tomto šampionáte zahralo predĺženie. Hrdinom duelu mohol byť Yasin Ehliz, v záverečných sekundách mal veľkú šancu aj Lukáš Cingeľ, ale rozhodnutie opäť priniesli až samostatné nájazdy. Bohužiaľ, ani tentokrát sme neboli úspešní. Jediným úspešným strelcom bol Dominik Kahun, ktorý elegantne prekonal Hudáčka. Slovensko získalo svoj štvrtý bod, no šanca na play off sa opäť vzdialila. Ďalší zápas odohrajú v sobotu, keď našim súperom bude silný výber Ruska.

Foto: Fotky&Foto