Slováci v kľúčovom zápase zdolali Bielorusko 4:2

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov má za sebou prvé vystúpenie na MSJ 2016. V helsinskej Hartwall Arene sa síce s Bieloruskom poriadne natrápila, no napokon vydrela mimoriadne cenné víťazstvo, ktoré ju míľovými krokmi priblížilo k postupu do štvrťfinále . 

Bielorusko – Slovensko 2:4 (1:1,1:1, 0:2)

Góly: 12. Malinovski (Chernikov, Sushko), 23. Vasilchuk (Belevich, Karaban) – 7. Koch (Sukeľ, Šiška), 33. Lešťan (Surový), 41. Hrušík (Paločko), 60. Šiška.

Rozhodovali: Stefan Fonselius (FIN), Marc Wiegand (SWI) – Rene Jensen (DEN), Roman Kaderli (SWI).

Najlepší hráči: Ivan Kulbakov (BLR) – Christián Jaroš (SVK).

Zostava Bieloruska: Kulbakov (46.Verbitski) – Falkovski, Goncharov (C), Romanovich, Bokun, Tabolin, Vorobei, Sushko – Sharangovich, Buinitski (A), Karaban (A) – Veremyov, Belevich, Vasilchuk – Bobko, Chernikov, Malinovski – Filippovich, Busko, Alexander Patsenkin – Alexei Patsenkin.

Zostava Slovenska: Húska (Škovránek) – Sloboda, Jaroš (C), Koch, Černák (A), Moravčík, Romančík, Maier – Paločko, Milý, Sukeľ (A), Šiška, Bondra, Hrušík – Huna, Sádecký, Pospíšil – Briestenský, Surový, Lešťan.

Slovenskí hokejisti veľmi dobre vstúpili do zápasu. Od začiatku vysokým napádaním robili Bielorusom problémy v rozohrávke, z čoho premenili aj úvodné šance. Už v 5. minúte mohol otvoriť skóre Radovan Bondra, no skvelý zákrok vytiahol brankár Ivan Kulbakov. Ten v prvom zápase trápil Fínov viac ako 37 minút, ale v zápase proti Slovensku inkasoval už v 7. minúte. Pri signalizovanom vylúčení napriahol k strele od modrej čiary obranca Patrik Koch a tvrdou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Naši reprezentanti mali aj ďalšie šance na zveľadenie svojho náskoku, tie však nepremenili. Na druhej strane tak prišiel zákonite trest. V obrannom pásme sme zbytočne stratili puk, pred bránou ostal úplne voľný Vadim Malinovski a z tesnej blízkosti prekonal Adama Húsku. Naši mali v prvej tretine miernu streleckú prevahu, ale v prvej tretine sa už skóre nepohlo.

Vstup do druhej časti nášmu tímu nevyšiel. Už po 39 sekundách bol vylúčený Erik Černák a Bielorusi jeho zákrok potrestali. Svoj dôraz pred bránou zužitkoval Ruslan Vasilchuk a presnou strelou medzi betóny nášho brankára poslal bieloruský tím do vedenia. Zverenci Ernesta Bokroša boli zjavne zaskočení, no našťastie sa Bielorusom nepodarilo pridať ďalší gól. Slováci sa následne schopili, naďalej búšili do svojho súpera a ich snaha bola korunovaná v 33. minúte. V útočnom pásme výborne zapracoval Maroš Surový presnou prihrávkou našiel Filipa Lešťana, ktorý strelou z prvej dostal puk za chrbát Kulbakova. V závere tejto časti hry sa útoky striedali z jednej strany na druhú. Najväčšiu šancu mal v 39. minúte Matej Paločko, no jeho strelu v páde efektne chytil do svojej lapačky skvelo chytajúci bieloruský gólman.

Stav po dvoch tretinách síce vzbudzoval mierne obavy, no slovenským hokejistom mimoriadne pomohol gól Lukáša Hrušíka. Ten už po 19 sekundách tretej tretiny pohotovo vystrelil po vyhranom buly Paločka a trafil presne pod hornú žŕdku. Následne mal ďalšiu dobrú šancu Lešťan, no po parádnej prihrávke Kristiána Pospíšila minul bieloruskú bránu. V 46. minúte nastala zmena na brankárskom poste Bieloruska. Ivan Kulbakov mal zrejme menšie problémy s výstrojom, a tak ho približne na 7 minút vystriedal Vladislav Verbitski. S pribúdajúcim časom sa stupňovala nervozita a Bielorusi mali vo vlastnom oslabení šancu na vyrovnanie. V prečíslení nebezpečne zakončoval Grigori Veremyov, no skvelý zákrok predviedol Adam Húska. V závere zápasu tréner Alexander Beliavski stiahol brankára z hry, no namiesto vyrovnania sa Slovensku kurióznym spôsobom podarilo pridať štvrtý gól. Technický gól si na svoje konto pripísal Juraj Šiška, pretože v čase, keď postupoval na bránu nepochopiteľne skončil na ľad brankár Kulbakov.

Foto: ©corund/fotky&foto

Slováci v kľúčovom zápase zdolali Bielorusko 4:2
Ohodnoťte článok
Zdielať článok na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *