Slováci už hrajú o všetko, ďalším súperom Kanada

Slovenskí hokejisti si dvoma prehrami s Nemeckom a Bieloruskom skomplikovali cestu za splnením hlavného cieľa na tohtoročných majstrovstvách sveta, ktorým je štvrťfinále. V zajtrajšom zápase ich čaká prvý z troch veľkých favoritov petrohradskej skupiny B – mužstvo Kanady. Zápas sa začína o 19:15 stredoeurópskeho času.

Kanaďania šliapu ako dobre namazaný stroj

Kanadskí hokejisti sú zatiaľ na turnaji suverénni, keď v štyroch doterajších zápasoch ani raz nezaváhali a na svojom konte majú plný počet dvanástich bodov. Šampionát začali vysokým víťazstvom nad svojim veľkým zámorským rivalom USA (5:1). Nasledoval súboj proti nováčikovi elitnej kategórie – reprezentácii Maďarska. V tomto dueli sa síce prepisovali dejiny, keď sa naši južní susedia strelecky presadili proti Kanade po dlhých 78 rokoch, no napokon utŕžili debakel 1:7. Ešte väčší výprask však od zverencov Billa Petersa schytali Bielorusi, ktorí odchádzali z ľadu po hanebnej prehre 0:8. Zatiaľ najväčšie problémy mali obhajcovia titulu vo včerajšom zápase proti Nemecku. To im totiž dve tretiny zdatne vzdorovalo a napokon prehralo až kvôli trom inkasovaným gólom v tretej časti hry. Najproduktívnejšími hráčmi zámorského velikána sú sedembodový Derick Brassard a Taylor Hall so šiestimi kanadskými bodmi. Útočník Edmontonu Oilers je s piatimi gólmi zároveň najlepším strelcom svojho mužstva.

Slováci si ďalšie zaváhanie nemôžu dovoliť

Slovenskej reprezentácii síce patrí v tabuľke petrohradskej skupiny zatiaľ postupové 4. miesto, no o miesto v najlepšej osmičke MS bude musieť ešte veľmi tvrdo zabojovať. Do turnaja naši hokejisti vstúpili víťazstvom 4:1 respektíve 5:1 nad Maďarskom a Francúzskom. Potom však prišli dve nečakané zaváhania proti Nemecku a Bielorusku. V oboch týchto zápasoch naši reprezentanti dobre začali, no následne ich súperi predviedli skvelý obrat. Najmä v tretej tretine proti Bielorusku zverenci Zdena Cígera ako keby odišli z ľadu, keď štyrmi inkasovanými gólmi stratili takmer vyhratý zápas. Aby toho nebolo málo, Slováci postupne pre zranenie prišli o troch hráčov – útočníkov Tomáša Hrnku a Andreja Šťastného, ale aj obrancu Michala Sersena. Najhoršie dopadol skúsený obranca Slovana Bratislava, ktorý si pre zlomenú nohu nezahrá viac ako pol roka. Najproduktívnejším hráčom nášho tímu je aj naďalej krídelník Tomáš Jurčo s dvoma gólmi a troma asistenciami na svojom konte.

Stavte si na tento zápas na Tipsport.sk »

Aktuálne kurzy: 1 – 1.07, X – 15.50, 2 – 25.00