Slováci dotiahli trojgólové manko, stačilo to však iba na bod

Slovenskí hokejoví reprezentanti dnes odohrali ďalší zápas. Po vydretom víťazstve nad Talianskomporážke od Lotyšska sme prehrali aj proti ďalšiemu z kategórie „slabších“ súperov. Po druhej tretine bol rozdiel v skóre už trojgólový. Naši však dokázali v poslednom dejstve vyrovnať.

Slovensko – Dánsko 3:4sn (0:1, 0:2, 3:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 41. Gernát (Miklík, Haščák), 46. Bližňák (Haščák, Dravecký),51. Miklík (Čerešňák, Dravecký)-16. Hardt (Storm,Green), 24. Russel(Bau Hansen), 39. Poulsen (Lauridsen, Green), Rozhodujúci nájazd: M. Green

Rozhodovali: Mark Lemelin, Marcus Linde –Joep Leermakers, Brian Oliver

Zostava Slovenska:  J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), Zigo – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – Hrnka, Šťastný, Skalický

Zostava Dánska: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen, Regin – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green, Poulsen – Bau Hansen, Russell, Meyer

Do nášho tretieho zápasu na šampionáte sme nastúpili s Júliusom Hudáčkom v bráne a s mierne pozmenenými útočnými formáciami. Tréneri zo zostavy vynechali Jakuba Suju i Tomáša Matoušeka. Do duelu nastúpili oba tímy s veľkou motiváciou. Našich hokejistov však znovu pribrzdili dve vylúčenia v krátkom čase. Síce sme v nich neinkasovali, Dáni sa však dostali k niekoľkým zaujímavým šanciam. Následne sme dostali výhodu presilovky aj my, mali sme však problém usadiť sa v pásme a nevytvorili sme si žiadnu vážnejšiu šancu. Po ďalšom vylúčení Slovenska už dosiahli Dáni prvý gól, keď výbornú prihrávku zužitkoval na strelu z prvej Nichlas Hardt.

Hneď na začiatku druhého dejstva mali Slováci výhodu presilovej hry. Tú však napriek niekoľkým dobrým šanciam nevyužili a o pár minút prišiel trest v podobe druhého zásahu severanov. Náš súper sa dostal do prečíslenia dvoch na jedného a Patrick Rusell zakončoval do odkrytej brány. V ďalšom priebehu mali oba tímy k dispozícií po jednej presilovke. Ani naši, ani Dáni však nepredviedli potrebnú kvalitu vo finálnej fáze. Keď sa už zdalo, že do kabín pôjdeme s dvojgólovým mankom, znovu prišla slabá chvíľa našej obrany a po prečíslení skóroval Morten Poulsen po prihrávke Olivera Lauridsena.

Do tretej tretiny sme nastupovali s trojgólovým mankom a aj tí najväčší fanúšikovia prestávali veriť v dobrý výsledok. Hneď v úvode však vykresal iskierku nádeje Martin Gernát po strele od modrej čiary. Následne nás Dáni mierne zatlačili vo vlastnom pásme. Pomohlo nám však vyhodenie puku a vylúčenie Matiassa Lassena. Zahrali sme asi najlepšiu presilovku na turnaji, dostali sme Dánov pod obrovský tlak a Mário Bližňák dorazil puk za Dahmov chrbát. O pár minút vybojoval presilovku skvele hrajúci Cingel. Tú zas využil krátko po buly parádnou strelou Michel Miklík. V tej istej presilovej hre unikol do nájazdu Julian Jakobsen a vracajúci sa Juraj Mikuš si vrazil puk do vlastnej bránky. Rozhodcovia však gól kvôli posunutej bránke neuznali. Predĺženie bolo vyrovnané a nič na tom nezmenila ani krátka početná výhoda Dánov v závere. V nájazdoch to už bola lotéria, v ktorej rozhodol o víťazstve severanov kapitán Morten Green.

Po dobrej tretej tretine sme však prehrali už druhý zápas v rade a zajtra nás čakajú nabudení domáci Nemci, ktorí nebudú ľahkým súperom.

Foto: Fotky&Foto