MS v hokeji 2015 – vieme všetko

Základné informácie

Usporiadateľ: Česko (Praha, Ostrava)
Dátum MS: 1. máj - 17. máj 2015

Víťaz
Kanada
2. miesto
Rusko
3. miesto
USA

Aktuálne správy z MS

Hokejisti Kanady sa stali majstrami sveta, vo finále rozprášili Rusov 6:1

V poradí 79. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji už poznajú svojho víťaza. Zo zisku zlatých medailí sa po dlhých ôsmich rokoch opäť tešia hokejisti Kanady, ktorí tento rok predvádzali tú najlepšiu reklamu na hokej a počas celého šampionátu nenašli premožiteľa. Vo finále zdemolovali aj silné Rusko, ktorému utŕžili nevídaný debakel 6:1

Kanada zahanbila Bielorusov! V hre o medaily ostáva aj Rusko, USA a domáce Česko

Po dnešnom hracom dni poznáme kompletný zoznam semifinalistov 79. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Úlohu favorita potvrdili oba zámorské tímy, úradujúci majstri sveta z Ruska i usporiadateľ šampionátu Česko. Boje o finále sú na programe v sobotu, v ktorých na nás čakajú reprízy zápasov zo základných skupín. USA vyzve Rusko a Česi sa pokúsia zaskočiť rozbehnutú Kanadu.

Proti úradujúcim majstrom sveta nemáme čo stratiť

V priebehu necelých dvoch dní čaká na slovenskú hokejovú reprezentáciu druhý ťažký zápas. V existenčnom stretnutí sa stretnú hokejisti s dvojkrížom na hrudi s hráčmi Ruska, ktorí majú postup do štvrťfinále už majú prakticky vo vrecku. K definitíve im stačí v dueli so Slovenskom získať bod. Úvodné buly v ostravskej ČEZ Arene je naplánované o 20:15 hod.

Slováci dlho odolávali, no nakoniec prehrali s Fínskom 0:3

Slovenskí hokejisti dôležitý zápas proti Fínsku nezvládli. Hoci 50 minút odolávali, ale napokon so „Suomi“ prehrali 3:0. Po dvoch prehrách tak majú Slováci v tabuľke stále len 7 bodov a ich šance na postup do štvrťfinále sú už len minimálne. Fíni po úvodnej prehre s Američanmi neinkasovali už štvrtý zápas po sebe a posunuli sa už na tretie miesto tabuľky B-skupiny.