MS v hokeji 2015 – vieme všetko

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2015 v Českej republike – program zápasov, zostavy, skupiny, výsledky zápasov, aktuality.

Hokejisti Kanady sa stali majstrami sveta, vo finále rozprášili Rusov 6:1

V poradí 79. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji už poznajú svojho víťaza. Zo zisku zlatých medailí sa po dlhých ôsmich rokoch opäť tešia hokejisti Kanady, ktorí tento rok predvádzali tú najlepšiu reklamu na hokej a počas celého šampionátu nenašli premožiteľa. Vo finále zdemolovali aj silné Rusko, ktorému utŕžili nevídaný debakel 6:1

Pražska 02 Aréna opäť priniesla Američanom bronzový lesk

Podobne ako minulý rok v bieloruskom Minsku, aj v domácom prostredí ostanú hokejistom Česka len oči pre plač. V zápase o bronz totiž nestačili zverenci Vladimíra Růžičku na tím USA, ktorému podľahli po výsledku 0:3. Američania tak zopakovali svoj úspech spred 11 rokov, keď v Prahe porazili v boji o tretie miesto Slovensko 1:0 sn.

Kanada zahanbila Bielorusov! V hre o medaily ostáva aj Rusko, USA a domáce Česko

Po dnešnom hracom dni poznáme kompletný zoznam semifinalistov 79. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Úlohu favorita potvrdili oba zámorské tímy, úradujúci majstri sveta z Ruska i usporiadateľ šampionátu Česko. Boje o finále sú na programe v sobotu, v ktorých na nás čakajú reprízy zápasov zo základných skupín. USA vyzve Rusko a Česi sa pokúsia zaskočiť rozbehnutú Kanadu.

Slováci sa rozlúčili s MS ďalšou prehrou, Američanom podľahli 4:5pp

Slovensko ukončilo svoje účinkovanie na MS nešťastnou prehrou. Hoci Slováci prehrávali s USA už 0:3, ukázali svoj charakter, dokázali sa vrátiť späť do zápasu a napokon vybojovať aspoň bod. Na MS obsadia zverenci Vladimíra Vůjtka, pre ktorého to dnes bol posledný zápas vo funkcii hlavného trénera Slovenska, konečné 9. miesto.

Proti úradujúcim majstrom sveta nemáme čo stratiť

V priebehu necelých dvoch dní čaká na slovenskú hokejovú reprezentáciu druhý ťažký zápas. V existenčnom stretnutí sa stretnú hokejisti s dvojkrížom na hrudi s hráčmi Ruska, ktorí majú postup do štvrťfinále už majú prakticky vo vrecku. K definitíve im stačí v dueli so Slovenskom získať bod. Úvodné buly v ostravskej ČEZ Arene je naplánované o 20:15 hod.

Slováci dlho odolávali, no nakoniec prehrali s Fínskom 0:3

Slovenskí hokejisti dôležitý zápas proti Fínsku nezvládli. Hoci 50 minút odolávali, ale napokon so „Suomi“ prehrali 3:0. Po dvoch prehrách tak majú Slováci v tabuľke stále len 7 bodov a ich šance na postup do štvrťfinále sú už len minimálne. Fíni po úvodnej prehre s Američanmi neinkasovali už štvrtý zápas po sebe a posunuli sa už na tretie miesto tabuľky B-skupiny.