Proti Bielorusku už aj s uzdraveným Markom Daňom

Už o sedem hodín nastúpi slovenská hokejová reprezentácia na svoj štvrtý zápas na MS v Rusku. Po včerajšej prehre s Nemeckom 1:5 si bude chcieť napraviť reputáciu v zápase s Bieloruskom, ktoré je zatiaľ na poslednom mieste petrohradskej skupiny.

Nečakaná prehra skomplikovala cestu do play off

Slovenskí hokejisti sú v tabuľke B-skupiny na priebežnom treťom mieste. Vo včerajšom zápase sa mohli výrazne priblížiť k štvrťfinálovej účasti, no zápas s Nemeckom absolútne nezvládli. Po prvej tretine síce viedli, ale napokon prehrali 1:5. Tréner Zdeno Cíger sa vyjadril v tom zmysle, že hráči ako kolektív podali veľmi slabí výkon a nezaslúžili si vyhrať. Zápas nevyšiel nielen brankárovi Branislavovi Konrádovi, ale ani Martinovi Réwayovi, ktorý bol pri troch inkasovaných góloch Slovenska. Toto stretnutie len z tribúny sledoval Marko Daňo, ale v dnešnom dueli už nebude chýbať. Na druhej strane sa šampionát skončil pre Tomáša Hrnku, ktorý si poranil rameno už v úvodnej časti. Namiesto neho tak tréneri zrejme pripíšu na súpisku Pavla Skalického. Na majstrovstvách sveta sme sa s Bieloruskom stretli celkovo sedemkrát a až päťkrát sme dokázali triumfovať. Tréner Zdeno Cíger avizoval, že obmení zostavu a tak je ťažké povedať, v akom zložení nastúpia jednotlivé útoky.

Favoriti skupiny poriadne vyškolili bieloruský tím

Bieloruskí hokejisti mali veľmi náročný vstup do turnaja, keďže v prvých troch dueloch narazili na favoritov petrohradskej skupiny. V hale Jubilejnyj najskôr podľahli Fínsku 2:6, potom prehrali s USA 3:6 a naposledy utŕžili poriadny debakel v zápase s Kanadou 0:8. Napriek týmto katastrofálnym výsledkom netreba podceňovať silu tímu, ktorý hrá spolu dlhé roky. Hviezdami sú bratia Kostitsynovci či jeden z najlepších strelcov KHL Geoff Platt. Zatiaľ ostávajú za očakávaniami brankári, ktorých úspešnosť zákrokov je dokopy len na hranici 80,6%. Dnešný zápas bude zaujímavý aj vďaka tomu, že proti sebe nastúpia najhoršia presilovka a najhoršie oslabenia. Bielorusi hrali v oslabení celkovo 15-krát, no až v ôsmich prípadoch inkasovali. Spomedzi celého bieloruského tímu sa do kanadského bodovania zapísalo len deväť hráčov, z toho len traja dosiahli aspoň dva body. Bielorusko v dnešnom dueli nie je favoritom, no ďalšiu prehru si dovoliť nemôže.

Stavte si na tento zápas na Tipsport.sk »

Aktuálne kurzy: 1 – 2.03, X – 4.45, 2 – 3.20