Program zápasov Slovenska na MS 2015

Slovensko odštartuje svoje majstrovstvá v sobotu 2. mája o 12.15 proti Dánsku. Následne o deň neskôr si zmeriame sily proti Bielorusku o 20.15. Potom nás čaká deň voľna na zregenerovanie síl a 5. mája o 20.15 sa postavíme proti Slovinsku. Zápas s Nórmi je na programe o 24 hodín.

Prehľadný program všetkých zápasov je tu.

Nie sú to síce slabí súperi, ale po dvoch dňoch sa postavíme proti silným, zvučnejším hokejovým krajinám. Počas víkendu nás čaká konkrétne v sobotu 9. mája o 16.15 Fínsko. V nedeľu 20.15 je na programe zápas proti majstrovi sveta 2014 Rusku. 12. máj a síce záverečný deň základnej fázy pre nás znamená zápas proti Američanom.

Medzinárodný hokejový šampionát odštartuje na Sviatok práce – 1. mája zápasmi Kanady proti Lotyšsku a USA proti Fínsku o 16.15. Večer o 20.15 si sily ešte zmerá Česko proti Švédsku, kedy sa uskutoční aj slávnostný ceremoniál a ešte sa postavia aj Rusi proti Nórom.

Zo základných skupín do štvrťfinále postúpia 4 najlepšie tímy zo základných skupín. Súboj o zlato sa bude hrať v Prahe, v nedeľu 17. mája 2015 o 20.45. V Prahe sa odohrajú všetky zápasy o medaily.