Prekvapenie sa nekonalo, Slovensko podľahlo Kanade vysoko 5:0

Po dvoch dňoch voľna odohrali slovenskí hokejoví reprezentanti svoj piaty zápas na MS v Rusku. O prekvapenie na úkor favorita sa ale nepostarali. Kanada ukázala svoju obrovskú kvalitu a bez najmenších problémov vyhrala 5:0.

Kanada – Slovensko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 12. Rielly (Brassard), 19. Duchene (Marchand), 34. Hall (Stone, McDavid), 39. Scheifele (Reinhart, Stone), 51. Brassard (Perry, Murray).

Najlepší hráči: Cam Talbot (CAN) – Marek Viedenský (SVK)

Rozhodovali: Daniel Piechaczek (GER), Konstantin Olenin (RUS) – Gleb Lazarev (RUS), Roman Kaderli (SUI).

Zostava Kanady: Talbot (Pickard) – Tanev, Rielly, Ceci, Murray, Matheson, Dumba, Hutton – Stone, Scheifele, Domi – Perry (C), Brassard, Hall – Gallagher, Jenner, O’Reilly (A) – Duchene (A), McDavid, Marchand – Reinhart.

Zostava Slovenska: J. Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera (C), Švarný, Meszároš, Graňák (A), Mikuš, Jaroš – L. Hudáček, Viedenský, Jurčo – Daňo, Réway (A), Bakoš – Bartánus, Marcinko, Dravecký – Cehlárik, Lušňák, Skalický.

Začiatok zápasu bol v znamení očakávaného kanadského tlaku. Slovenskí reprezentanti sa ale dokázali ubrániť a následne aj sami pohrozili. Pri presilovej hre niekoľkokrát nádejne vystrelili, ale brankára Cama Talbota neprekonali. Prvý gól zápasu prišiel na začiatku 12. minúty. Derick Brassard čisto vyhral buly na obrancu Morgana Riellyho, ktorý strelou od modrej čiary prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Tento gól Kanadu nakopol ešte viac a Slováci mali veľké problémy v defenzíve. Július Hudáček držal náš tím nad vodou, no paradoxne inkasoval na prvý pohľad z nevinnej akcie. Andrej Sekera stratil jasný puk za bránou, Brad Marchand okamžite našiel Matta Duchenea, ktorý pohotovou strelou pod brvno strelil svoj tretí gól na svetovom šampionáte – 2:0.

Slovenský tím vstúpil do prostrednej tretiny veľmi dobre a v prvej polovici hry bol lepším mužstvom. Vo veľkej príležitosti sa ocitol v 25. minúte Vladimír Dravecký, no v páde nastrelil z tesnej blízkosti len hornú žrď kanadskej brány. Následne krajina spod Tatier nevyužila ani presilovú hru, keď na trestnej lavici sedel Matt Duchene. Nevyužité šance mohli zverencov Zdena Cígera poriadne mrzieť. V 33. minúte sa previnil voči pravidlám Marko Daňo a práve po jeho vylúčení sa hra opäť otočila v prospech Kanady. Kolíska hokeja o minútu neskôr využila presilovú hru, keď po prihrávke Connora McDavida skóroval jeho klubový spoluhráč Taylor Hall. Definitívny úder zasadili Kanaďania nášmu mužstvu necelé dve minúty pred koncom druhej časti hry, keď z tesnej blízkosti skóroval Mark Scheifele – 4:0.

V poslednej časti hry sa Kanaďania bavili hokejom a vytvárali si ďalšie gólové príležitosti. Pri vylúčení Andreja Sekeru nebezpečne strieľal Corey Perry, ale štvrtý gól na turnaji nepridal. Do šanci sa dostali aj členovia prvej útočnej formácie, no Max Domi ani Mark Stone neprekonali Júliusa Hudáčka. Slováci boli smerom dopredu prakticky bezzubí, veď Cam Talbot musel po prvý raz zasahovať až v ôsmej minúte po strele Martina Bakoša. Výber javorových listov uzavrel gólový účet zápasu v 51. minúte. Po nezištnej prihrávke Coreyho Perryho skóroval do odkrytej brány Derick Brassard. Kanaďania tak vyhrali na svetovom šampionáte už pätnásty zápas po sebe a opäť sa dostali na čelo petrohradskej skupiny. Naopak, Slováci prehrali už tretí zápas na svetovom šampionáte. Už zajtra čaká na tím Zdena Cígera mimoriadne silný tím Fínska, ktorý na tohtoročných majstrovstvách sveta ešte nestratil bod.