Poznáme zostavu Slovenska na MS v hokeji 2017

Reprezentačný tréner Zdeno Cíger dlho nechával slovenských fanúšikov v napätí. Na dnešnej tlačovej konferencií ale oznámil menoslov hráčov, ktorí budú Slovensko reprezentovať na 81. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

Náš tip: Stavte si vo Fortune do 50 EUR BEZ RIZIKA PREHRY »

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na MS 2017:

Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK), Ján Laco (Piráti Chomutov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov).

Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš, Martin Gernát (HC Sparta Praha), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň), Adam Jánošík (Bíli Tygři Liberec), Peter Trška (Kometa Brno), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava).

Útočníci: Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň), Jakub Suja (HC Košice), Lukáš Cingeľ, Andrej Kudrna (HC Sparta Praha), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava), Dávid Skokan (Piráti Chomutov), Marcel Haščák (Kometa Brno), Mário Bližňák (Bíli Tygři Liberec), Michel Miklík (JYP Jyväskylä), Pavol Skalický (HC Slovan Bratislava), Tomáš Zigo, Tomáš Matoušek (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Libor Hudáček (Örebrö HK).

Vydarená príprava aj bez hráčov z NHL

Hokejovej legende bratislavského Slovana nebolo v posledných dňoch čo závidieť. Postupne prijímal jednu ospravedlnenku za druhou a situácia sa napokon vykryštalizovala tak, že náš tím bude prvýkrát v A-kategórií bez hráčov z NHL. Ako posledný odmietol reprezentačnú pozvánku Martin Marinčin, ktorý mal problémy s chrbtom a neprešiel výstupnou lekárskou prehliadkou. Fakt, že v kolínskej Lanxess Arene nebudeme mať ani jedného hráča zo zámoria je spôsobený tým, že nemáme takú silnú hráčku základňu ako tomu bolo napríklad v roku 2003. Vtedy sa v Helsinkách predstavilo až 16 hráčov, vrátane hokejistov ako Miroslav Šatan, Peter Bondra, Ľubomír Višňovský či Pavol Demitra.

Zdeno Cíger mal pôvodne oznámiť konečnú nomináciu už v nedeľu, no napokon si predĺžil čas o dva dni. Slovenskí hokejisti majú za sebou pomerne dobrú prípravu, keď z ôsmich zápasov v rámci Euro Hockey Challenge vyhrali až päť. Slabšie obdobie si vybrali len v dvojzápase so Švajčiarskom a v prvom zápase s Fínskom. Aj vďaka nešťastnému presunu vlakom nedokázali streliť gól viac ako 180 minút. Na druhej strane mohli byť veľmi spokojní s defenzívou. Až v troch zápasoch náš tím neinkasoval, čo svedčí nielen o výbornej forme brankára Júliusa Hudáčka, ale tiež o kvalitnej defenzíve nášho výberu.

Cíger vyškrtol ešte tri mená, chýba aj zranený Švárny

Po dnešnom popoludňajšom tréningu vyradil Zdeno Cíger z nominácie ešte troch hráčov. Na turnaj do Nemecka a Francúzska nepocestuje obranca Lukáš Kozák a útočníci Martin Bakoš a Patrik Lušňák. Najmä v prípade útočníka čínskeho Red Kunlun Stars možno hovoriť o prekvapení. Sám sa ale trénerovi zdôveril, že sa necítil tak dobre, aby mohol plnohodnotne reprezentovať. Napokon zo záverečnej nominácie pre zranenie vypadol aj obranca Ivan Švárny. Do nej sa tak vtesnalo aj duo hráčov z tímu úradujúceho slovenského majstra. Banskobystrický dres vymenia za ten reprezentačný útočníci Tomáš Zigo a Tomáš Matoušek. Celkovo sa na MS v hokeji 2017 predstaví v našom mužstve až deväť hráčov, ktorí ešte na seniorskom šampionáte nehrali.