Poznáme program zápasov Slovenska na MS v hokeji 2017

Slovenskí reprezentanti dnes spoznali rozpis svojich zápasov na majstrovstvách sveta v hokeji 2017. V základnej A-skupine, ktorá sa odohrá v Kolíne na Rýnom, ich čaká celkovo sedem duelov. Svoju púť turnajom začnú 6. mája 2017 zápasom proti Taliansku.

Program SR v A-skupine MS 2017

sobota 6. mája, 16.15: Slovensko – Taliansko
nedeľa 7. mája, 20.15: Lotyšsko – Slovensko
utorok 9. mája, 20.15: Slovensko – Dánsko
streda 10. mája, 20.15: Slovensko – Nemecko
sobota 13. mája, 16.15: Rusko – Slovensko
nedeľa 14. mája, 16.15: Slovensko – USA
utorok 16. mája, 12.15: Švédsko – Slovensko

A poďme si to celé rozobrať

Nemecký Kolín nad Rýnom hostil svetový šampionát aj pred šiestimi rokmi. V roku 2010 sa našim hokejistom príliš nedarilo, keď obsadili až desiate miesto a nepostúpili ani do štvrťfinále. Ani na predošlých majstrovstvách sveta v Rusku túto štatistiku nezmenili, keď doplatili najmä na prehrané zápasy s Nemeckom a Bieloruskom. Konečná 9. priečka bola sklamaním, keďže po prvých dvoch stretnutiach získali naši reprezentanti nádejných šesť bodov.

Silnejší súperi čakajú Slovákov až v závere

Podobne ako na predošlých dvoch šampionátoch nás v úvode turnaja čaká kvarteto papierovo slabších súperov. Po zápase s Talianskom vyzveme Lotyšsko a po dni voľna budeme miernym favoritom aj v zápase s Dánskom. S týmito súpermi máme pozitívnu bilanciu, no kolínska spomienka na vysokú prehru 0:6 práve proti Dánom bude slovenských hokejistov určite mátať.

Podľa prvotných prognóz by Slováci mali kľúčový zápas v hre o postup do štvrťfinále odohrať 10. mája 2017, keď v závere večerného programu nastúpia proti domácej reprezentácii.

Samozrejme, mnohí fanúšikovia by si priali, keby si naši hokejisti zabezpečili postup už po prvých štyroch zápasoch, pretože následne ich čakajú mimoriadne kvalitní súperi.

V sobotu 13. mája nastúpia zverenci Zdena Cígera proti Rusku, ktoré na majstrovstvách sveta zdolali naposledy v roku 2004. Následne si slovenskí hokejisti zmerajú sily s pomerne obľúbenými Američanmi a program v A-skupiny ukončia duelom proti švédskym trom korunkám. Proti tejto škandinávskej krajine nastúpime na vrcholnom podujatí len druhý raz od nášho triumfu na zimnej olympiády v kanadskom Vancouvri.

Vyjadrenie nášho trénera!

„Nenavyberáme si. Myslím si, že každý rok sú v jednej či druhej skupine kvalitné mužstvá. Je to dokonca natoľko vyrovnané, že medzi papierovo slabšími tímami nie je nikto výrazným outsiderom a konkurencia medzi nimi je veľká. Na druhej strane sú tam favoriti ako Švédi, Rusi a Američania, ktorí sú stabilne silní,“ povedal po skončení predošlého šampionátu pre TASR Zdeno Cíger.