Poznáme program zápasov! MS 2018 začneme súbojom s Čechmi

Slovenskí hokejisti sa na budúcoročných majstrovstvách sveta predstavia v základnej A-skupine, ktorá sa bude hrať v kodanskej Royal Arene. V úvode turnaja to rozhodne nebudú mať ľahké, keďže ich prvým súperom bude silný výber spoza rieky Moravy.

Pomôže Slovákom zmena rozpisu?

V posledných rokoch sme si zvykli na to, že na začiatku turnaja náš výber čelil papierovo slabším súperom a až v závere základnej skupiny si zmeral sily s kandidátmi na medailu. V roku 2018 to ale bude inak. Vďaka nepresvedčivým výkonom Slovensko kleslo v rebríčku IIHF až na 11. miesto, a tak je zákonite nižšie nasadené.

Do majstrovstiev sveta vstúpime v sobotu 5. mája, keď si zmeriame sily s Českom. Rovnaký štart do turnaja sme mali aj v roku 2014, keď sme v bratovražednom súboji prehrali 2:3 po predĺžení. O necelých 24 hodín neskôr odohráme zápas so Švajčiarskom, ktorý veľa napovie o našich postupových šanciach. Následne budú Slováci čeliť Rakúsku, Francúzsku a Švédsku, pričom po každom zápase budú mať deň voľna. Súboje v základnej skupine ukončia dvojicou zápasov po sebe, keď nastúpia proti silnému Rusku a Bielorusku.

Reprezentáciu povedie Kanaďan

Slovenská hokejová reprezentácia vstupuje do svojej novej éry. Zdena Cígera v pozícii hlavného trénera nahradil Kanaďan Craig Ramsay, ktorý v NHL viedol Buffalo Sabres, Philadelphiu Flyers či Atlantu Thrashers. Navyše, v sezóne 2003/2004 bol členom realizačného tímu Tampy Bay Lightning, ktorá dokráčala k zisku Stanley Cupu. Do reprezentácie by mal priniesť skúsenosti z NHL a skĺbil ich s európskym štýlom.

„Je to pre mňa obrovská príležitosť, chcem pomôcť slovenskému hokeju,“ povedal po príchode na Slovensko 66-ročný rodák z Westonu.

Ešte pred svetovým šampionátom ho čaká olympijský turnaj v Pjongčangu, na ktorom náš tím má čo naprávať. Craig Ramsay je po Glenovi Hanlonovi druhým kanadským trénerom na slovenskej reprezentačnej lavičke. Tím s dvojkrížom na hrudi by mal viesť aj na domácich majstrovstvách sveta, ktoré sa v roku 2019 odohrajú v Bratislave a Košiciach. V Dánsku vypadnúť nemôžeme, no snáď príchodom nového trénera či prácou generálneho manažéra Miroslava Šatana začne slovenskému hokeju svitať na lepšie časy.

Program zápasov Slovenska na MS 2018

  • Sobota, 5. máj 20.15 → Česko – Slovensko
  • Nedeľa, 6. máj 20.15 → Slovensko – Švajčiarsko
  • Utorok, 8. máj 16.15 → Rakúsko – Slovensko
  • Štvrtok, 10. máj 16.15 → Slovensko – Francúzsko
  • Sobota, 12. máj 12.15 → Slovensko – Švédsko
  • Pondelok, 14. máj 16.15 → Rusko – Slovensko
  • Utorok, 15. máj 16.15 → Bielorusko – Slovensko

Foto: ©Fotky&Foto