Po výprasku od Ruska nás čaká ďalší favorit

Včerajší duel s Ruskom naplno ukázal silu nášho tímu. Dnes sa stretneme s ďalším favoritom. Američania ukázali v predchádzajúcich zápasoch svoju kvalitu a ak chceme pomýšľať na lepší výsledok, potrebujeme podať diametrálne odlišný výkon.

Stavte si na tento zápas na Tipsport.sk »

Aktuálne kurzy: 1 – 9.30, X – 6.60, 2 – 1.27
Zaujalo ma: bude trestné strieľanie – 8.00

Slovensko zatiaľ neprekročilo svoj tieň

Už pred šampionátom sme vedeli, že kvalita bude v takýchto zápasoch na strane našich súperov. Dúfali sme však aspoň v bojovnejšie a tímovejšie výkony. Už v dueloch so slabšími sa prejavili nedostatky nášho mužstva. Včerajší zápas však našich vyzliekol do naha. Začali sme veľmi zle, keď sme prehrávali už v prvej minúte. Ďalší priebeh len potvrdzoval kvalitu Rusov a nemohúcnosť našich hokejistov. Vypracovali sme si síce niekoľko šancí, naša efektivita v zakončení je však počas celého šampionátu takmer nulová.

V dnešnom dueli by mohol v bráne nastúpiť Ján Laco. Hudáček nás síce zachránil od vyššej prehry, šesť gólov však dokáže zamávať so psychikou každého brankára. Pravdepodobne dôjde aj k zmenám v útokoch. Odohrali sme však už päť zápasov, každý v inom zložení formácií. Okrem dvoch tretín sme ale nedokázali v útoku hrať dostatočne efektívne. Chýbať budú Dávid Skokan pre ktorého šampionát skončil a Jakub Suja, ktorého skolila choroba.

Američania s istým postupom

Hokejisti USA si víťazstvom v poslednom zápase s Lotyšskom zabezpečili účasť vo vyraďovacích bojoch. Zápas to bol však veľmi vyrovnaný. Lotyši viedli 2:0, Američania vyrovnali na 3:3 a o svojom víťazstve rozhodli dvoma gólmi poslednej päťminútovke. Okrem prvého zápasu proti Nemecku hrajú zámorskí hokejisti výborný hokej. Dokázali poraziť aj silných Švédov a zvládli všetky zápasy proti papierovo slabším súperom.  Jeden taký ich čaká aj dnes.

V bráne sa Američania spoliehajú na vyrovnanú dvojicu Connor Helleybuck a Jimmy Howard. Obaja zatiaľ predvádzajú spoľahlivé výkony. Keďže včera chytal Helleybuck, dnes očakávame štart skúseného detroitského gólmana. Hlavnou postavou defenzívnych radov je Connor Murphy, ktorý je aj kapitánom tímu. V útoku žiari najmä prvá formácia na čele s Johnym Gadreauom a Jackom Eichelom.

Foto: Fotky&Foto