Po Kanade prichádza ďalšia náročná skúška, Slováci čelia Američanom

Po včerajšom nie príliš vydarenom vstupe do majstrovstiev sveta juniorov čaká už dnes v noci na slovenských hokejových reprezentantov druhý zápas v základnej B-skupine. No ani tentokrát to nebudú mať vôbec jednoduché. Od 1:30 SEČ si totiž zmerajú sily s ďalšou zámorskou veľmocou – USA.

Po nevydarenom vstupe majú čo naprávať

Zverenci trénera Ernesta Bokroša sa musia vyrovnať s mimoriadne náročným žrebom, keď ani nie 24 hodín po jednoznačnej porážke od domácej Kanady ich čaká ďalší mimoriadne náročný zápas. Mladí Slováci zaznamenali mimoriadne nevydarený vstup do tohtoročného šampionátu. Proti Kanade totiž nielenže neskórovali, no dokonca vyrovnali historický rekord MSJ v najnižšom počte striel za jeden zápas. Na kanadského gólmana Connora Ingrama ich vyslali za celých 60 minút len šesť! Na druhej strane, defenzíva našich dokázala odolávať kanadskému tlaku len jednu tretinu. V prostrednej časti Adam Húska inkasoval štyrikrát v priebehu 11 minút a bolo po nádejach. V záverečnej tretine sa zápas už len dohrával a Slováci napokon prehrali 0:5. Slovenskí a americkí juniori sa zatiaľ proti sebe postavili šesťkrát, pričom naši reprezentanti uspeli len na šampionáte v roku 2009. Stalo sa tak vo štvrťfinálovom dueli a o tento výsledok sa postarala generácia okolo Tomáša Tatara a Richarda Pánika.

Úvodný zápas turnaja zvládli s veľkým prehľadom

Spojené štáty americké sú rovnako ako Kanada vo svete hokeja známe prepracovaným systémom starostlivosti o mládež. Na rozdiel od svojho zámorského konkurenta však USA najväčšie úspechy dosiahli nie v „dvadsiatkach“, ale v kategórii do osemnásť rokov. Na majstrovstvách sveta juniorov do 20 rokov doposiaľ Američania vybojovali 9 cenných kovov s bilanciou 3 zlaté, 1 strieborná a 5 bronzových medailí. Posledného majstrovského titulu sa výber najlepších amerických juniorov dočkal v Rusku 2013, keď generácia okolo Johnyho Gaudreaua a Alexa Galchenyuka zdolala vo finále Švédov 3:1. Američania v Kanade obhajujú bronzové medaily z vlaňajšieho šampionátu. Do tohtoročných MS 20 vstúpili pomerne suverénne, keď zdolali Lotyšsko jednoznačne 6:1. Skvelý výkon v tomto dueli predviedol ešte len 18-ročný center Clayton Keller, ktorý zaznamenal dva presné zásahy. Zverencom trénera Boba Motzka to tam skutočne padalo, keď na gól premenili v tomto zápase každú piatu strelu.

Foto: fotky&foto

Po Kanade prichádza ďalšia náročná skúška, Slováci čelia Američanom
Ohodnoťte článok
Zdielať článok na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *