Na MS 2018 budeme v skupine proti majstrom sveta aj odvekému rivalovi

Slovenskí hokejisti majú za sebou nevydarený šampionát, no teraz by sa už mali sústrediť na budúci rok, keď sa hokejová elita presunie do Dánska. Náš výber po rozpačitých výkonoch klesol v rebríčku IIHF a aj preto ho čaká náročná skupina.

Zloženie základných skupín MS 2018:

A-skupina (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko, SLOVENSKO, Francúzsko, Rakúsko.

B-skupina (Herning): Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Nórsko, Lotyšsko, Dánsko, Kórejská republika.

Domáci prekvapujúco v Herningu

Dánsko usporiada majstrovstva sveta v hokeji vôbec po prvý raz. Hrať sa bude v Herningu a Kodani a možno trocha prekvapujúco sa domáci výber nepredstaví v hlavnom meste. Pôvodne tomu tak malo byť, no domáca krajina si vymenila pozíciu s Francúzskom. Severania sa tak môžu tešiť na atraktívnych súperov ako Kanada, Fínsko či USA. Možno povedať, že pôjde o trojicu sklamaných tímov, ktoré v Kolíne nad Rýnom nedosiahli to, čo chceli. Zaujímavou postavou šampionátu bude nepochybne Kórejská republika. Tá premiérovo postúpila do elitnej kategórie, no uvidíme, či sa jej podarí zabodovať aspoň v jednom zápase. Určite nám veľa napovedia februárové olympijské hry, ktoré hostí práve krajina z juhu Kórejského polostrova.

Po štyroch rokoch proti Čechom

Slovensko to bude mať veľmi náročné. Preveria ho majstri sveta zo Švédska, bronzoví Rusi a prvýkrát od roku 2014 odohrá aj prestížny duel proti Čechom. V predošlých rokoch sme s nádejou pozerali na štvrté postupové miesto, no v konkurencii Švajčiarska, Francúzska a Bieloruska to budeme mať veľmi ťažké. Proti Helvétom sme síce na majstrovstvách sveta v šiestich dueloch ešte neprehrali, no dnes je sila švajčiarskeho hokeja na vyššej úrovni. Rebríčkovo najslabším tímom je Rakúsko, ktoré by malo bojovať najmä o to, aby sa predstavilo aj na MS 2019, ktoré hostí Slovensko. Náš tím tak vypadnúť nemôže, čo je vzhľadom na súčasnú nepokojnú situáciu pozitívne. V Kolíne nás v zápase s Talianskom zachránili Dáni, no verme, že v Kodani si napravíme chuť a budeme bojovať o podstatne vyššie priečky.