Mierne zlepšený výkon na Švédov nestačil

Slovenská hokejová reprezentácia ukončila pôsobenie na tohtoročných Majstrovstvách sveta prehrou so švédskym favoritom. Slováci už mali istotu záchrany, preto mohli hrať uvoľnene a bez tlaku. V niektorých fázach zápasu to aj bolo vidieť

Švédsko – Slovensko 4:2 (2:0,1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 5. Nylander (Bäckstrom, Klingberg),9. Ekman- Larsson (Everberg, Karlsson), 26. Everberg (Karlsson), 60. Karlsson (Lundqvist, Hedman) – 25. Matoušek (Skalický, Zigo), 42. Kudrna (Cingeľ)

Rozhodovali: Antonin Jerabek, Eduards Odins – Gleb Lazarev, Lukas Kohlmuller

Zostava Švédska: Lundqvist – Strålman, Hedman, Ekman-Larsson, Brodin, Klingberg, Edler, Holm – Lindholm, Rask, Landeskog – Lindberg, Bäckström, Nylander – Everberg, Söderberg, Karlsson – Lundqvist, Eriksson Ek, Nordström

Zostava Slovenska:  Hudáček – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš, Gernát, Šedivý – Miklík, Dravecký, Hudáček – Bližňák, Šťastný, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Matoušek, Suja, Zigo – Skalický

Naši nastúpili od úvodu v bránke s Júliusom Hudáčkom, ktorý toho musel mať po predchádzajúcich zápasoch plné zuby. Vo švédskej klietke nastúpila hviezda a jeden z najlepších brankárov na svete, Henrik Lundqvist. Ten musel svoje umenie dokazovať od prvých minút, keďže naši mali v úvode hneď tri veľké šance. Postupne sa však nepresadili Haščák, Cingeľ ani Hudáček. Naopak, inkasovali sme po prvej vážnejšej príležitosti súpera, keď sa presadil Nylander. O štyri minúty skóroval aj Ekman- Larsson a našim fanúšikom sa vynorili spomienky na príšerný hokejový víkend.

Našim hokejistom však zjavne prospievalo vedomie, že o nič nejde a môžu sa naplno sústrediť na hokej. V 25. minúte to „bystrická“ formácia aj využila, keď puk doklepol do sieteTomáš Matoušek. Švédi nám však vyrovnať nedovolili a znovu odskočili na dva góly. Trafil sa Everberg. Po treťom góle sa do bránky premiérovo dostal Jaroslav Janus. Ten podal v ďalšom priebehu výborný výkon a do konca zápasu už neinkasoval.

Tretia tretina mala podobný priebeh ako tá druhá. Švédi sa nikam neponáhľali a Andrejovi Kudrnovi sa podarilo stav znížiť na 2:3. Škandinávci však stav zápasu pohodlne kontrolovali a občas zahrozili niekoľkými príležitosťami, pri ktorých sa vyznamenal Janus. Nepustili nás ani do záverečného tlaku a po odvolaní Janusa z bránky, sme inkasovali štvrtý gól z hokejky Karlssona.

Slovenskí hokejisti teda nevyhrali v riadnom hracom čase ani vo svojom poslednom zápase na MS. Slovenskí fanúšikovia si počas šampionátu ani raz nezaspievali svoju hymnu a náš tím dosiahol najhoršie umiestnenie na Majstrovstvách sveta elitnej kategórie vo svojej histórií.

Foto: Fotky&Foto