Kyllington: Sme favoriti, ale súpera nesmieme podceniť

Hokejové majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov majú dnes na programe všetky štvrťfinálové zápasy. Do hry o cenné kovy budú chcieť prekĺznuť aj Slováci, no v ceste im bude snáď mimoriadne náročný súper v podobe Švédska.

Tri korunky v skupine nestratili ani bod

Hokejisti Švédska predvádzajú na turnaji zatiaľ prakticky bezchybné výkony. V štyroch zápasoch nestratili ani bod a zaslúžene sa stali víťazom montrealskej skupiny. Tri korunky mali najväčšie problémy v zápase so Švajčiarskom, ktoré ich mohutnému tlaku podľahlo až v záverečnej päťminútovke. V rámci celého turnaja sa zverenci Thomasa Mortena prezentujú druhou najlepšou ofenzívou. Doposiaľ nastrieľali 18 gólov a využili každú štvrtú početnú výhodu. Najväčší podiel na gólovej produkcii má Alexander Nylander, ktorý je s deviatimi bodmi najproduktívnejším hráčom šampionátu. Severania z posledných dvoch majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie odišli bez medaily, no teraz ich možno považovať aj za favorita na zlato. Silnou stránkou tímu sú brankári, ktorých celková úspešnosť je nad hranicou 94%. Pred zápasom so Slovenskom sa Švédi vyhli nejakým veľkohubým vyhláseniam, práve naopak. Síce si uvedomujú rolu jasného favorita, ale štvrťfinálového súpera rozhodne nepodcenia.

Slováci chcú nadviazať na vydarený výkon z prípravy

Slovenskí hokejisti do 20 rokov zatiaľ nepredvádzajú na šampionáte práve najlepšie výkony. V základnej skupine síce čelili horúcim ašpirantom na titul, no napriek tomu mohol herný prejav nášho tímu určite lepší. Ak by sme si odmysleli víťazný zápas s Lotyšskom, tak vo zvyšných troch dueloch sme vyslali dokopy iba 25 striel na bránu. Spomedzi všetkých tímov majú Slováci na svojom konte najmenej streleckých pokusov, a tak sa nemôžu čudovať len šiestim gólom. Zverenci Ernesta Bokroša sa sústreďujú najmä na pozorné bránenie. Veľmi dobré výkony podávajú obaja brankári, a tak je otázne, kto dnes bude čeliť švédskym strelám. Slovensko si bude musieť dávať pozor na disciplínu. Je tretím najvylučovanejším tímom na turnaji a v oslabeniach inkasovalo už päť gólov. Porazenecká nálada ale rozhodne neprevláda. Naši reprezentanti na vlaňajšiu prehru 0:6 dávno zabudli a chcú nadviazať na výkon z pripraveného duelu, v ktorom podľahli Švédom tesne 3:4.

Foto: fotky&foto