Kanada deklasovala Čechov a postúpila do očakávaného finále

V hale Key Bank Center sa v súboji o finále stretli mužstvá Kanady a Česka. Kanadskí juniori svojho súpera  jednoznačne prevýšili a pomerne pohodlným spôsobom vybojovali očakávaný postup.

Kanada U20 – Česko U20 7:2 (2:1,4:0,1:1)

Góly a asistencie: 16. Steel (Kyrou, Clague), 19. Batherson (Makar, Thomas), 28. Batherson (Makar, Bean), 30. Comtois (Howden, Formenton), 33. Kyrou (Steel, Dube), 37. Batherson (McLeod) , 46. Katchouk (Thomas)– 6. Zadina (Nečas, Michnáč), 50 Zadina (Budík)

Zostava Kanady: Hart ( Point) – Timmins, Mete (A), Fabbro (A), Clague, Bean, Makar, Foote – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, Howden, Formenton – Steenbergen, Batherson, McLeod – Gadjovich

Zostava Česka: Kořenář (Škarek) – Hájek, Budík, Hrdinka, Galvas, Šalda, Vála (A), Král – Nečas, Zadina, Michnáč – Zachar (C), Kaut,  Reichel (A) – Kurovský, Chytil, Pavlík – Hrabík, Lauko, Kodýtek – Safin

Rozhodovali: G. Shukies, J. Tufts – M. Hagerstrom, J. Kilian

Skóre stretnutia otvorili už v šiestej minúte českí hokejisti. Po spolupráci prvej útočnej formácie sa presadil Filip Zadina. Kanada sa pomalšie rozbiehala a na koňa ich posadili najmä zbytočné české vylúčenia. V 16. minúte využil presilovku Sam Steel a o tri minúty neskôr otočil stav stretnutia, znovu v početnej výhode, Batherson.

Druhú tretinu odštartoval dvojminútový trest pre Katchouka. Česi však výhodu nevyužili. Za hrubosť išiel následne sedieť Šalda a Kanada zužitkovala už tretiu presilovku v rade. Po druhýkrát v zápase sa presadil Batherson.  Český tím úplne rozsypal a za desať minút inkasoval ešte trikrát. Kanonádu zavŕšil tretím gólom v zápase Batherson. Tréner Pešan následne stiahol Kořenářa a do hry poslal Jakuba Škareka.

Tretie dejstvo sa už nieslo v pokojnejšom duchu. Kanada držala súpera na dištanc a nedovolila mu dostať sa do vyložených šancí. V 46. minúte navýšil náskok na hrozivých 7:1 Katchouk. O päť minút neskôr symbolicky spečatil skóre autor otváracieho presného zásahu Filip Zadina. Českí mladíci ešte dostali možnosť odohrať dve presilovky, skórovať však už nedokázali.

Vo finále sa podľa papierových predpokladov stretnú tímy Kanady a Švédska. V súboji o bronz si sily zmerajú českí hokejisti s domácim USA.  Zápas o tretie miesto sa odohrá dnes o 22:00 nášho času. Finále je na programe o štyri hodiny neskôr.

Foto: Fotky&Foto