Juniorské MS v hokeji 2018 budú v USA. Miestom dejiska bude Buffalo!

Juniorské majstrovstvá sveta v hokeji do 20 rokov sa najbližšie tri roky uskutočnia na americkom kontinente. V roku 2018 sa zraky hokejových priaznivcov budú upierať do Buffala, ktoré v súboji o organizovanie šampionátu uspelo v konkurencii ďalších štyroch amerických miest. MSJ 2018 sa začnú 26. decembra 2017 a vyvrcholia finálovým zápasom 5.januára 2018.

Po siedmich rokoch opäť v Buffale

Svetový šampionát vo vekovej kategórii do 20 rokov sa do Spojených štátov amerických vracia po sedemročnej prestávke. V roku 2011 sa z titulu majstra sveta tešili hokejisti Ruska, ktorí vo finále predviedli neuveriteľný obrat. V dueli s Kanadou, ktorú ťahal najužitočnejší hráč turnaja Brayden Schenn prehrávali po dvoch tretinách už 0:3, no v poslednej tretine piatimi gólmi otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Na turnaji sa predstavili aj také hviezdy svetového hokeja ako Vladimir Tarasenko, Artemi Panarin, Yevgeni Kuznetsov, Chris Kreider, Justin Faulk či Ryan Johansen. Záujem o organizovanie MSJ 2018 bol veľmi veľký a celkovo sa do kandidatúry zapojilo päť miest. V prvom kole boli eliminovaní Pittsbutgh a Tampa Bay. V druhom kole, ktoré sa uskutočnilo 4. decembra 2015 ostali v hre len St. Louis, Chicago a Buffalo, ktoré sa napokon stalo víťazom.

Po prvýkrát aj s Winter Classic

MSJ 2018 sa začnú skutočne vo veľkom štýle. Úvodný zápas turnaja by sa mal odohrať pod holým nebom na spôsob novoročného Winter Classic. Hrať sa bude na Ralph Wilson Stadium, čo je domovský stánok klubu z americkej NFL – Buffala Bills. S najväčšou pravdepodobnosťou by sa v zápase mali stretnúť výbery USA a Kanady. Samozrejme ešte to nie je isté, keďže zloženie základných skupín nie je známe. Ak sa ale tieto dve krajiny v jednej skupine nestretnú, americký hokejový zväz plánuje požiadať o presunutie kanadského tímu z B-skupiny do A-skupiny. Futbalový štadión má kapacitu viac ako 70 000 divákov a pokiaľ by bolo vypredané, čo sa koniec koncov očakáva, len jeden zápas by pokryl polovicu najväčšej návštevnosť MSJ, ktorá bola doteraz vo švédskom Malmö (144 268). Zvyšných 30 zápasov sa bude hrať v First Niagara Center, kde hrávajú svoje domáce zápasy miestni Sabres a tiež v komplexe HarborCenter, ktoré sú navzájom prepojené.

Foto: ©corund/fotky&foto