Fantastické! Marián Gáborík posilní Slovensko na MS v Ostrave

Slovenský hokejista Marián Gáborík nebude chýbať na 79. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji! Počas včerajšieho dňa sa trenčiansky rodák podrobil v Los Angeles výstupnej lekárskej prehliadke, ktorá našťastie neukázala žiadne zdravotne problémy. Víťazovi Stanley Cupu z roku 2014 tak už nič nebráni v tom, aby sa zúčastnil na svetovom šampionáte, ktorý bude tento rok hostiť Česká republika.

Marián Gáborík informoval verejnosť o svojej účasti na blížiacich sa majstrovstvách sveta prostredníctvom sociálnej siete. Na jeho oficiálnej facebookovej stránke sa včera vo večerných hodinách objavil obrázok slovenskej vlajky s krátkou, ale jednoznačnou správou : „Vidíme sa na MS v Ostrave!“ Skúsený 33-ročný hokejista tak dal jasne najavo, že je pripravený pomôcť Slovensku na majstrovstvách sveta, ktoré sa v Prahe a Ostrave začínajú už o 16 dní. Marián Gáborík debutoval na svetovom šampionáte v roku 2001 v nemeckom Hannoveri, kde Slovensko obsadilo len 7. miesto. Tento rok sa na MS objaví už po šiestykrát. Bohužiaľ, ani pri jednej z jeho 5 predošlých účastí sa medaily nedočkal. Najbližšie bol k nej v roku 2004, kde Slovensko prehralo v súboji o bronz s USA 0:1 po samostatných nájazdoch.

Okrem svetových šampionátoch sa Marián Gáborík zúčastnil aj na dvoch olympijských hrách. V Turíne 2006 i vo Vancouvri 2010, patril k našim najlepším hráčom a určite aj v Ostrave bude jedným z lídrov slovenského tímu. Počas svojej reprezentačnej kariéry odohral v seniorskom výbere SR 52 zápasoch, v ktorých nastrieľal 24 gólov a pridal 16 asistencií. Naposledy sa útočník Los Angeles predstavil v drese s dvojkrížom na hrudi na domácich MS v roku 2011, ktoré sa konali v Bratislave a Košiciach.

Napriek tomu, že Los Angeles do play off nepostúpilo, trenčiansky rodák patril medzi najlepších hráčov svojho tímu. V tabuľke produktivity mu patrilo spomedzi všetkých hráčov Los Angeles 4. miesto a v poradí strelcov dokonca druhé. Celkovo nazbieral „Gaby“ v sezóne 47 bodov s bilanciou 27 gólov a 20 asistencií. Marián Gáborík sa tak stal už štvrtým hráčom z NHL, ktorý na šampionáte posilní tím Vladimíra Vůjtka. Okrem neho totiž potvrdili účasť na MS aj Andrej Meszároš, Richard Pánik a Tomáš Kopecký. V hre je naďalej účasť aj Marka Daňa, ktorý ešte v AHL bojuje o účasť v play off s tímom Springfield Falcons.