Dánsko získalo 95 hlasov a tým sa stáva hostiteľom MS v hokeji 2018

V roku 2018 sa prvý krát v histórii uskutočnia majstrovstvá sveta v hokeji v Dánsku. Rozhodlo o tom hlasovanie členov kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie, ktorý sa uskutočnil tento rok v Minsku (2014). Dánsko získalo až 95 hlasov z celkového počtu 107 a jednoznačne porazilo svojho protikandidáta, ktorým bolo Lotyšsko.

Dánsko, ktorému patrí aktuálne 13ta priečka v rebríčku IIHF usporiada turnaj v mestách Kodaň a Herning.

Po viacerých neúspešných kandidatúrach sa napokon Dáni dočkali a čaká ich organizovanie najväčšej športovej udalosti v histórii krajiny. Doposiaľ hostili len svetové šampionáty v nižších kategóriách a kvalifikáciu na olympijský turnaj v Soči. Dáni sa pred delegátmi predstavili s výbornou prezentáciou, môžu sa pýšiť kvalitnou infraštruktúrou a navyše plánujú postaviť novú halu v Kodani. Svoju rolu navyše zohralo aj to, že Lotyši už majstrovstvá sveta v hokeji hostili.

Foto na titulke: Vlajka Dánska, wikipedia.org, Madden