Bokroš oznámil záverečnú nomináciu na MSJ 2018

Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov odštartujú už zajtra atraktívnym súbojom Česka proti Rusku. Formu ladí aj 23-členný slovenský tím, ktorý v americkom Buffale bude chcieť vylepšiť ôsme miesto z predošlého šampionátu.

Domov cestovala pätica hráčov

Reprezentačný tréner Ernest Bokroš oznámil konečnú podobu svojho tímu po dvoch prípravných zápasoch, ktoré mladíci odohrali za veľkou mlákou. Najskôr si poradili s Bieloruskom jasne 4:1 a následne poriadne vzdorovali aj favorizovaným Rusom. Ešte po dvoch tretinách viedli o dva góly, ale napokon prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch. Jediným viacgólovým strelcom Slovenska v príprave bol obranca Vojtech Zeleňák a ďalšie góly bude môcť pridať aj na svetovom šampionáte. Naopak, do 23-členného kádra sa nezmestili obrancovia Dušan Kmec a Andrej Leško a takisto traja útočníci Niki Jaško, Vladimír Vybiral a Patrik Marcinek.

„Tak ako každý rok sme museli spraviť posledný krok a vyradiť niektorých hráčov z kádra. O to to bolo ťažšie tento rok tým, že všetci chlapci v dvojzápase proti Bielorusku a Rusku podali veľmi dobré výkony a do poslednej chvíle nám zamotali hlavu.“ uviedol Bokroš pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu ľadového hokeja.

V tíme je celkovo osem hráčov, ktorí sa tento rok predstavili aj na domácich majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov. Martin Fehérváry, Miloš Roman a Adam Ružička dokonca majú už aj skúsenosti s juniorským šampionátom. Lídrom obrany by mal spomínaný Fehérváry, ktorý už v mladom veku prekonáva rekordy vo švédskej Elitserien. Adam Ružička zase predvádza výborné výkony v kanadskej OHL, kde je so ziskom 1,15 bodu na zápas druhým najproduktívnejším Európanom súťaže. V tíme nechýba ani početná enkláva hráčov pôsobiacich v projekte HK Orange 20. V rámci slovenskej Tipsport Ligy sa najviac darilo Erikovi Smolkovi, ktorý nazbieral 14 bodov za osem gólov a šesť asistencii.

Nominácia Slovenska na MSJ 2018:

Brankári: Roman Durný (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Dávid Hrenák (St. Cloud State University, NCAA/USA), Jakub Kostelný (HK Dukla Trenčín).

Obrancovia: Martin Bodák (Kootenay Ice, WHL/Kan.), Martin Fehérváry (Oskarshamn IK, Švéd.), Samuel Fereta, Tomáš Hedera (obaja HC Slovan Bratislava), Michal Ivan (Acadie-Bathurst Titan, QMJHL/Kan.), Marek Korenčik (Lulea HF, Švéd.), Dávid Matejovič (MMHK Nitra), Vojtech Zeleňák (HC Sparta Praha, Česko).

Útočníci: Samuel Buček (Chicago Steel, USHL/USA), Viliam Čacho (HK Dukla Trenčín), Miloš Kelemen (HKM Zvolen), Filip Krivošík (LeKi Hockey, Fín.), Peter Kundrik (HK ŠKP Poprad), Adam Liška (Kitchener Rangers, OHL/Kan.), Miloš Roman (Vancouver Giants, OHL/Kan.), Adam Ružička (Sarnia Sting, OHL/Kan.), Erik Smolka (HK Dukla Trenčín), Samuel Solenský (Johnstown Tomahawks, NAHL/USA), Marián Studenič Hamilton Bulldogs, OHL/Kan.), Alex Tamáši (HC’05 Banská Bystrica).

Foto: Fotky&Foto