Bielorusi zachránení v elitnej kategórii, zostupujú Lotyši

Boje o záchranu sa odohrali medzi dvoma papierovo najslabšími celkami. Mužstvá však boli vyrovnané a na definitívu boli potrebné až tri zápasy. V tom poslednom zvíťazili Bielorusi a zachránili sa v elitnej kategórii.

V skupine prehrali obe mužstvá všetky zápasy

Oba tímy potvrdili papierové predpoklady a prehrali všetky stretnutia.  Zatiaľ čo bieloruský tím potrápil favoritov z Česka aj Švédska, Lotyši prehrali všetky zápasy pomerne jednoznačne a ani v jednom nemohli pomýšľať na víťazstvo. Naproti tomu bola séria o záchranu vyrovnaná do posledných minút. V prvom zápase dominovali bieloruskí mladíci, ktorí súpera jednoznačne prestrieľali, dali dva góly a neinkasovali ani jeden. Pred druhým duelom boli favoritom a zdalo sa že sériu ukončia. V nasledujúcom stretnutí sa však Lotyši prebudili, skórovali trikrát a niekoľko minút pred koncom zápasu rozhodli o svojom prvom víťazstve na šampionáte.

Lotyši ožili a dostali Bielorusov pod tlak

Tretí zápas bol zrazu otvorený, pobaltský tím nabral sebavedomie a ich súper sa ako mierny favorit dostal pod tlak. Ten však Bielorusi ustáli, keď v rozhodujúcom zápase skórovali trikrát. Základy víťazstva položili už v prvej tretine  gólmi Drozdova a Deryabina.  Na začiatku tretieho dejstva skóroval aj Pavlenko a Lotyši už nenašli sily na odpoveď. Výsledok skorigoval  v presilovej hre Jasunovs. Bieloruský tím sa ako nováčik udržal v elitnej skupine a v budúcom roku sa predstaví na Majstrovstvách sveta tejto kategórie v Rusku. Lotyši hrali o záchranu tretíkrát za posledné tri roky. Tento rok však už neboli úspešní a v elitnej kategórii ich nahradia Francúzi.

Pripomíname, že dnes o 19:30 sa odohrá aj finálový zápas Majstrovstiev sveta medzi tímami USA a Fínska.

Foto: pixabay.com

Bielorusi zachránení v elitnej kategórii, zostupujú Lotyši
Ohodnoťte článok
Zdielať článok na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *