Američania získali bronz, Česi s ďalšou vysokou prehrou

Sklamaní semifinalisti sa o niekoľko hodín stretli v súboji o bronz. USA predviedlo dominantný výkon a súperovi nadelili deväť gólov. Po minuloročnom zlate tak do svojej zbierky pridali ďalší cenný kov.

Česko U20 – USA U20 3:9 (0:1,0:6,3:2)

Góly a asistencie: 41. Kaut (Hájek, Nečas), 44. Pavlík (Kodýtek, Vála), 53. Kurovský (Kodýtek, Pavlík) – 20. Frederic, 21. Poehling (Anderson, Perunovich), 25. Anderson (Tkachuk, Mittelstadt), 26. Frederic (Hughes, Tufte) , 28. Bellows, 33. Frederic, 40. Bellows (Norris), 46. Frederic (Bellows, Harper), 58. Harper (Samberg)

Zostava Česka: Kořenář (Škarek) – Hájek, Budík, Hrdinka, J. Galvas, Šalda, Vála (A), F. Král – M. Zachar (C), M. Kaut, K. Reichel (A) – Nečas, Zadina, Michnáč – Kurovský, Chytil, R. Pavlík – Safin, Lauko, Kodýtek – Hrabík

Zostava USA: Oettinger (Swayman) – Fox, Samberg, Lindgren (A), Perunovich, Peeke,  Anderson, Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows (A) – Tkachuk, Mittelstadt, Anderson (C) – Norris, Harper, Jones – Tufte, Frederic

Rozhodovali: G. Shukies, M. Sjoqvist – D. McCrank, J. Kilian

Obe mužstvá dohrali semifinálové zápasy menej ako 20 hodín pred začiatkom dnešného duelu. Úvod stretnutia sa teda niesol vo vlažnejšom tempe. Prvá tretina bola aj vďaka tomu pomerne vyrovnaná. Američania mali hernú prevahu, ale šance si vytvorili aj Česi. Zaujala najmä tyčka Filipa Chytila. Na konci dejstva dostali českí mladíci výhodu presilovej hry. Absolútne ju však nezvládli a inkasovali štyri sekundy pred klaksónom.

Tak zle ako českí juniori skončili prvé dejstvo, začali aj druhé. Ešte v tej istej presilovke inkasovali druhýkrát, keď sa presadil Poehling. Gól Američanov naštartoval a v priebehu štrnástich minút pridali ďalších päť presných zásahov. Hetrik dosiahol Trent Frederic. Dvakrát sa trafil aj Bellows a osamostatnil sa na čele streleckej tabuľky celého turnaja.

Tréner Pešan, rovnako ako včera,  striedal brankára Kořenářa. Napriek vysokému manku Česi nekapitulovali a v úvode tretieho dejstva ešte dvakrát skórovali. Američania však znovu zapli na vyššie obrátky a početnú výhodu využil svojou štvrtou trefou v zápase Trent Frederic. Zápas sa následne už len dohrával. Česi ešte kozmeticky upravili výsledok a Harper ho definitívne spečatil. Domáci tak mohli oslavovať bronzové medaily.

Do konca Majstrovstiev sveta zostáva odohrať posledný duel, ktorý je na programe o pár minút, presnejšie o 2:00 nášho času.

Foto: Fotky&Foto